Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha érdekelnek a számítógépes...

Ha érdekelnek a számítógépes játékok akkor érdemes próbálkoznom játék készítéssel?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam játszani és most bekegondoltam hogy milyen jó lenne ha saját játékot tudnék csinálni. Persze biztos hogy ezt nem könnyű elérni.
2020. nov. 28. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

En is szeretek vezetni, de ettol meg nem megyek el autoipari mernoknek.


Tanulj programozni, gyakorolj sokat, meg tobbet, aztan meg tobbet. Ha mazlid van, kepes leszel kisebb webes jatekokat irni, es sokevnyi fejlodessel akar jatekfejleszto ceghez is felvesznek.

2020. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
87%

ha megnezel egy jatek keszitoinek listajat lathatod milyen sokan vannak mint egy filmnel

te mit szeretnel csinalni?

mert valoszinu nem minijatekot (#1) hanem filmszeru nagyigenyu 3D jatekot


tortenetet irni? Parpeszedet?

szinkronizalni?

mozgasokat?

3D objektumokat?

texturakat?

3D vilagtervezest?

es lehetne sorolni

2020. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Vágj bele, aztàn meglátod mennyire tetszik! Sok sikert!
2020. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, mozgásokat csinálni csak. Lehet olyat? Hogy meglegyen már minden és én csak megparancsolom hogy mi hogy mozogjon, mit csináljon. Vagy minden mást is nekem kell csinálni?
2020. nov. 28. 20:53
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
78%

#4 nem igazan ertem persze soksmindent takarhat igen


van akik megirjak az "AI" t vagyis mikor mi tortenjen


te erre gondolhatsz talan


tehat Gazsi menjen Innen Oda ott pedig csapjon ossze Mazsival aztan Mazsi menekuljon stb.


de mozgas az is ha felmaszik valahova, letra fal...


illetoleg en a karakter mozgasra gondoltam eppen, vegtajai hogy mozogjanak eletszeruen, feje, szeme stb.


[link]

2020. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
#5 a cikk nagyobb része nem real time cuccról szól...
2020. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Életbe hozni a játékot, mozgások, cselekvések, meg minden, ahogy mondod. Ezekre gondolok. Van olyan programozó aki kizárólag csak ezt a részét csinálja a játéknak?
2020. nov. 28. 21:23
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2020. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

"Életbe hozni a játékot, mozgások, cselekvések, meg minden, ahogy mondod. Ezekre gondolok. Van olyan programozó aki kizárólag csak ezt a részét csinálja a játéknak?"


A játék logika egy jelentős része nem erőforrás igényes így sok engine támogat alternatív módokat a szkripteléshez. Például Unreal engineben egy visual scripting rendszerben remekül meg tud alap dolgokat csinálni egy game designer, anélkül hogy mindig egy programozót kelljen zaklatnia ha prototypingolni akar.

2020. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon fontos része a játék-készítésnek, hogy te magad is szeress játszani. Rengeteg olyan programozóról olvastam már, akik alapvetően szerettek játszani. Sid Meier (Pirates!, Civilization), Will Wright (SimAnt), stb, stb.


Találtam egy olyan videót (még eddig én sem láttam, csak olvastam róla), hogy hogyan készítették el minden idők talán egyik legmaradandóbb játékát, ami látványos volt, tartalmas, egyedi, izgalmas, szórakoztató, tehát szinte minden kritériumnak megfelel, ez pedig nem más, mint a Prince of Persia 1989-ben:


https://www.youtube.com/watch?v=ZW_eExHpTZI

2020. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!