Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Webalkalmazásokhoz melyik...

Webalkalmazásokhoz melyik nyelve(ke)t használják leginkább?

Figyelt kérdés
Én C#-ot kezdtem el tanulni, de úgy hallottam, hogy az csak desktop programokra jó, a jövő pedig a webes appokban van.
2020. dec. 1. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kliensoldalra ott a HTML, a CSS és a Javascript. Erre aztán épülnek függvénykönyvtárak (mint például a jQuery), keretrendszerek (mint például a Bootstrap vagy a Foundation).


Szerveroldalon szerveroldali nyelvek sokasága érhető el - ott a PHP, ott a Javascript (nodeJS Express keretrendszerrel), ott a Java (például Spring keretrendszerrel), ott a Python (például Django, Flask keretrendszerek), de még a C# is alkalmas (például ASP.NET keretrendszerrel) - lehetőségek tárháza áll rendelkezésre. És akkor ez még csak a kezdet, mert ezernyi dolgot lehet tanulni az adott nyelvű programozáson felül...

[link]

2020. dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

A szerveroldali nyelveknél a PHP a legelterjedtebb, ezért ehhez talán több oktatóanyagot találhatsz, és hoszting szolgáltatók is minden bokorban nőnek. ASP.NET, Java szervereknél nem tudsz ennyi helyen és olyan olcsón szervert bérelni. Jó választás, ha meg akarod ismerni a webfejlesztést. Ha viszont később fejlesztőként szeretnél elhelyezkedni, Javával és C#-pal jobb esélyeid lennének.

Szerintem viszont ne mások véleménye meg jóslatai befolyásoljanak, ha te asztali alkalmazásokat vagy játékokat (Unity) szeretnél fejleszteni, akkor maradj a C#-nál. Ha mégis inkább a web érdekelne, akkor a HTML, CSS, JS mellett szerveroldalra a PHP-t ajánlom.

2020. dec. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok a pontozóbrigádnak, de attól még minden igaz, amit leírtam. De lehet cáfolni.


A PHP a leggyakoribb szerveroldali programnyelv. Attól mert pár tech óriás kinőtte és mást használ, még igaz. [link]

Egy kezdőnek nem mindegy, hogy évente vagy havonta 3000 Ft a tárhely, itt a PHP nyer.

A webfejlesztők hagyományosan kevesebbet keresnek.

A saját érdeklődése miatt akarjon megtanulni programozni, ne azért, mert x év múlva valami népszerű lesz. Senki sem tudja, hogy melyik nyelv mennyire lesz elterjedt.

A kérdező nem fog belátható időn belül összedobni egy Facebookot, hogy túllépje a PHP korlátait.

2020. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Html, css, JavaScript, php, sql meg talán psm. Például. Ezeket tudni kell ha érdekelnek a webappok, de itt sem kell feltétlen megállni. Attól is függhet hogy pontosan mit akarsz.
2020. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A C#-ot játékfejlesztéshez is használják Unity-ben, úgyhog
2020. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!