Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem látja a bootolható...

Reck kérdése:

Miért nem látja a bootolható eszközt? Hogy hozható helyre?

Figyelt kérdés
Acer Aspire V Nitro VN7-791G 580M 5 éves sshd-van benne. Win8.1 Véletlen teát kapott. Nem lett semmi baja a beragadó billentyűzeten kívül. Működött. A biztosító bevizsgálta kárértékre.Visszaérkezve már nem észlelte a sshd-t. Gondoltam behalt, ki akartam cserélni 1tb-os hdd-re. Szétszereltem->összerak->indít de így sem látja. Szétszedtem és úgy indítottam, feszültség alatt csatlakoztatva a hdd-t a bios felismerte(a régit is) de újraindítva a bootmenünél már a megszokott üzenetet írja: "no bootable device". Van tapasztalata valakinek mi okozhatja és mivel állítható helyre?

#BIOS #HDD #Acer Aspire Nitro V #Bootolható lemez nincs #Bios, sshd, boot,
2020. dec. 2. 16:18
 1/6 lali51 ***** válasza:
Csinálj egy másik gépen egy telepítő pendrájvot és azzal telepitsd újra a rendszert.
2020. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lali51 sem lemezről sem bootolható usb-ről nem bootol mert mint írtam azt írja nincs bootolható eszköz(hdd). Holott van, csak nem ismeri fel. Indítom, bios menü, hdd0 nem jelzi, satakábel lehúz- visszadug, f10 mentem a beállítást, mutatja hogy ott a hdd. Újraindítom hogy arról indítsa a windows-t, megint nem látja, pedig nem mozdítottam a sata csatlakozót. Ennek a problémának mindegy miről telepítek. Itt az a baj hogy nincs mire a gép szerint.
2020. dec. 2. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nem lett semmi baja a beragadó billentyűzeten kívül."


Eszerint mégis csak lett.. :(

2020. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. 🙂nem az az oka 1000%. A billentyűzet alatt van egy ragasztós fóliaréteg, egy csöpp sem jutott át rajta az elektromos alkatrészekhez.
2020. dec. 2. 18:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Na és persze amióta a biztosítótól visszakerült nem működik.
2020. dec. 2. 18:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldottam. Az alaplap és hdd kapcsolatát egy kábel látja el. Leszedtem a lapról és megpucoltam majd visszapattintottam. Elsőre felismerte. A billentyűzetet kikötöttem mert megzavarodott a teától. Kössz aki próbálkozott.
2020. dec. 8. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!