Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit lenne érdemes tanulnom,...

Mit lenne érdemes tanulnom, ami segítene a diákmunkához, gyakornoki álláshoz jutáshoz?

Figyelt kérdés

3. féléveben lévő BME Mérnökinfós diák vagyok.


Abban már biztos vagyok hogy a Front end nem érdekel, wordpress, phpval bajlódás és C, C++.


Ezekkel volt szerencsém találkozni és nem tetszettek.


Viszont a Java megfogott. Alapból tanultam otthon magamtól és csináltam pár alap android appot még egyetem előtt és most a 3. félévben a prog 3 tantárgyba Swing applikációt kellett csinálni, ami alatt még jobban megszerettem a kódolás menetét a nyelven.


Szóval Javával el tudok helyezkedni már mondjuk a nyáron diákmunkába vagy gyakornokkénk?


Milyen technológiákat, könyvtárakat stb.. kéne megtanulnom mellé hogy nagyobb eséllyel felvegyenek?


Tetszik a swing, de ez igazából csak GUI építésre jó ahogy látom és ez önmagában nem elég semmire meg ezt preferáló álláshirdetéseket sem látok.


Milyen irányba lenne érdemes elmennem?



2020. dec. 3. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakornoki álláshoz elég a Java alapokkal tisztában lenni, valamit lelkesnek mutatkozni. Egyébként a Spring keretrendszerrel érdemes lehet megismerkedni.
2020. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Majd az 5. félévben próbálkozz.

Matekot nyomd meg és a programozás elméleti/gyakorlati oldalát.

2020. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg el, gyakorlatban diákként de még juniorként se nagyon válogathatsz, egyszerűen azért, mert nagy a verseny, ha te nem viszed el a melót majd más megteszi. Szóval szokd a gondolatot, hogy a java reális cél, az, hogy te swinggel kapsz valamit már szerencse kérdése és inkább nem fog megtörténni. Majd második melóhelyen már reális lesz.
2020. dec. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg például a koliról elnevezett diákszövetkezet hirdetéseit. Náluk munkára jelentkezés előtt írnod kell egy tesztet, amivel bizonyítod hogy az alap nyelvi szintaxissal tisztában vagy. A munkák egy részénél szinte csak a nyelvet és az óraszámot kötik ki, és munka közben tanulod meg az általuk használt toolokat. Sok hirdetésnél csak előnyként írják a különböző keretrendszerek ismeretét, nem feltételként. De azért 30 hirdetésből kaphatsz egy képet, hogy mire van szükség egy pár cégnél. Szóval én a hirdetések nézegetését ajánlom.
2020. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!