Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdvözlet. C++-ot akarok...

Üdvözlet. C++-ot akarok tanulni. Hogyan ellenőrzöm az alábbi adatokat?

Figyelt kérdés

Adat1, Adat2

Ezután egy mátrix van: Adat1 db sor, és adat2 db oszlopban

Pl.:

1 0 1

2 1 2

3 1 3


hogyan vizsgálom meg azt, hogy soronként melyik nem nulla? Az elméletem az, hogy adott az első sor:

1 0 1

És azt vizsgálni, hogy az a sor ha csak egy szm nagyob bnullánál akkor azt én kiíratom egy változóval.

Kezdő vagyok, a lehető legegyszerűbb segítséget fogadom szívesen, nem tudok sok bonyolult dolgot :D



2020. dec. 22. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

"nem tudok sok bonyolult dolgot :"


Ahhoz képest ez a kérdésed elég bonyolultra sikerült.

2020. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A megfogalmazás lenne az?

Igyekszem egyszerűen.

1 0 1

Ez 3 szám egy sorban. Megszeretném vizsgálni, hogy ha a 3 számból csak 1 db szám a nagyobb, akkor azt egy db változóhoz szeretném hozzáadni. Majd a következő sorra megyek és ezt is mnegvizsgálom majd hozzáadom ezt is a db változóhoz. A végén pedi gkiírom a db változót.

2020. dec. 22. 12:59
 3/9 A kérdező kommentje:
*Ha három számból csak egy db szám > 0
2020. dec. 22. 13:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megtalálni rá a választ! Bár elakadtam újra szóval egyszer csak lesz valami.
2020. dec. 22. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
A mátrix maga változóban van eltárolva. Ha a szám nagyobb, mint nulla, akkor kiíratod matrix[x][y] módon (ha ez a feladat). Nem kell átbűvészkedni újabb változóba a számot.
2020. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

"Megszeretném vizsgálni"


Az igekötőt külön kell írni. Ez engem annyira megzavart, hogy azután nem értettem meg egy k. szót sem a hablatyolásodból. A lényeg, hogy nem neked való ez, szerintem.

2020. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

"hogyan vizsgálom meg azt, hogy soronként melyik nem nulla?"


Két for-ciklussal, az első a sorokat számolja, a második az oszlopokat. És a másodikon belül használsz egy if-et, és ha nem nulla, akkor mondjuk - a feladattól függően - kiíratod a sor és oszlopszámmal együtt vagy belerakod egy tömbstruktúrába/osztályba, stb...

2020. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Megnézed a programozási tételek nevű témakört, elolvasod, megérted, megjegyzed és alkalmazod (azt, amire nincs beépített függvény, pl. a sorbarendezés). [link] Ezek alapműveltségnek számítanak minden programozónál.

Nem fogalmazol túl egyértelműen, de nekem ez a feladat az eldöntés tételének tűnik.

2020. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na elmentek ti az édes anyukátok szíve alá, bootcampes senkiháziak. Mi nem hasznos a válaszomon, ti szerencsétlenek? Nem alapműveltség a programozási tételek ismerete? DE. Egyértelműen fogalmaz a kérdező? NEM. Mondjuk a legokosabb közületek is csak 65%-os, szóval valahol megértem hogy nem bírjátok felfogni...
2020. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!