Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a véleményetek programozóké...

Mi a véleményetek programozóként az újonnan alakult Hundub platformról?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem használok közösségi mediat, egy hete nem voltam messengeren. Aztis csak azért, mert sok embernek csak az van. Discordon szoktam chatelni az ismerőseimmel.


Ha kinovi magát ugyanaz az adatlopo oldal lesz, mint az fb. Feltéve, ha még nem az.

2020. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ezen kép

[link]

alapján nagyon úgy tűnik,

[link]

hogy a WoWonderhez:

[link]

is van némi köze. ;)

2020. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy felesleges próbálkozás. :)
2020. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen, ahogy a #2 írja, elég gáz.


Illetve a kódot is átfutva:

1. Csodálkoznék, ha akár egy sort is írtak volna a "fejlesztők", a meta-tageken kívül.

2. Nem regisztráltam, de be tudtam lépni. Igaz valaki tök idegen profiljába. "Biztonságos" egy kódsor, mit ne mondjak. :'D

2020. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Kis kiegészítés:

pl ezt a részt nagyon szeretem:


...

<style></style><script type="text/javascript">function szisz_request_file(){return " [link]

...

2020. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"A Hundub egy független közösségi hálózat, amely a demokrácia, a szólásszabadság oldalán áll. Ez azt jelenti, hogy a Hundubon nincs semmilyen politikai jellegű cenzúra."


:D :D :D

2020. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem esélytelen. Ott volt a Google+ közösségi oldal. Évekig nyomatta a Google, naponta találkozott a reklámjával a fél világ, mindenki hallotta és ismerte a nevét, és ennek ellenére kb. senki sem használta. Egy ideig még a YouTubeon agresszív kéretlen spam-kampány is indult a Google+ népszerűsítésére. Azóta az érdeklődés hiánya miatt meg is szűnt a Google+.


Én akkor fogok majd rá regisztrálni, ha a Facebookos ismerőseim legalább 70-80%-a fent lesz rajta. Mivel a legtöbben hasonlóan gondolkoznak, mint én, ezért nem lesz könnyű dolguk a marketingeseknek, hogy rávegyék az embereket a regisztrációra.


Azért kíváncsian fogom figyelni, hogy a marketinges kollégák milyen formában és hól fogják majd népszerűsíteni, illetve mivel veszik rá az olyan (teljesen átlag) embereket, mint én, hogy csatlakozzanak hozzá és használják (annak ellenére, hogy valószínűleg csak kevés ismerősöm lesz az elején rajta).


Ráadásul nem csak a regisztrációra kell, hogy rávegyenek, ez még önmagában nagyon kevés. Sok weboldalra regisztráltam már az évek alatt, melyeknek már a nevére sem emlékszem. Amikor regisztráltam, akkor megnéztem milyen "belül", lehet 1-2 hozzászólásom is volt, de ennyi és nem több. Azaz nem voltam és vagyok aktív tagja ezeknek az oldalnak. Az kevés, ha több tíz vagy százezer embert meggyőznek arról, hogy regisztráljanak. Arra is ösztönözni kell a regisztrált tagokat, hogy rendszeresen felnézzenek, tehát visszatérő látogatók legyenek. Ezt sokkal nehezebb lesz elérni, mint azt, hogy (pusztán kíváncsiságból) regisztráljanak.


Az én példámból kiindulva (teljesen átlag felhasználó vagyok, sokan hasonlóan gondolkoznak, mint én):

1. Most hallottam MÁSODSZOR erről az oldalról (az egyik informatikus ismerősöm már ajánlotta). Meghallgattam az ismerősöm mit mondott róla, bele olvastam az oldal leírásába. Nem győzött meg a regisztrációról a kapott "információáradat" (tehát most még nem vagyok tagja az oldalnak). Nem regisztráltam rá, azért mert a kapott információk alapján nem tűnik érdekesnek a számomra. Itt van egy nagyon nagy hiba a marketingben, informatívabbá kell tenni az oldalt, elég érdekessé ahhoz, hogy a látogatók kíváncsiak legyenek arra, milyen belülről.

2. A marketing következő eleme, hogy fel kell kerülnie neves és látogatott honlapokra. Olyan weboldalakra gondolok, melyeket a hazai internetezők többsége legalább heti rendszerességgel felkeres. Ez már elegendő lenne az én esetemben ahhoz, hogy csatlakozzak az oldalhoz (még akkor is, ha a weboldal kívülről nem győz meg erről). A Google+ példájánál maradva, ha a Google nyitóoldalára kikerülne, egész biztos, hogy csatlakoznék hozzá, de még koránt sem biztos, hogy használnám is. Ezzel kb. olyan szinten lenne nálam, mint a Twitter vagy az Instagram, amiknek tagja vagyok, de már azt sem tudom, mikor voltam utoljára rajtuk. Az még mindig kevés, hogy meggyőznek a regisztrációról, ezen a ponton bukott el a Google+.

3. Ahhoz, hogy aktív tagja legyen az oldalnak, ösztönözniük kell az üzemeltetőknek. Ez két módon lehetséges. Az egyik, hogy az ismerőseim jelentős része is ezt használja. Ez az, amiért a Facebookot használom, ezért nézek fel rá naponta többször is, mert a legtöbb ismerősöm megtalálom rajta. A másik dolog, amivel ösztönözni lehet engem, hogy aktívan tagja legyek egy oldalnak, ha számomra érdekes témáról beszélhetek hozzám hasonló emberekkel. A Facebook ezt is nagyon jól megcsinálta a csoportokkal, melyekben akár több tíz vagy százezer tag is lehet, így a megjegyzéseimre biztosan sok választ kapok, ráadásul ehhez még csak egy ismeretlen (új) oldalra sem kell regisztrálnom.


A Facebookban a közösség ereje a nagy, az, hogy sokan használják (a legtöbb ismerősöm ott van). Technikailag biztos meg lehet csinálni egy 100X különb közösségi oldalt, ami sokkal gyorsabban működik, sokkal tetszetősebb a kinézete, sokkal kényelmesebb a kezelése, de ettől még nem fognak átmenni oda a felhasználók.


Elnézést kérek, hogy ilyen hosszan elemeztem a dolgot, úgy gondolom, hogy ezzel segítek az üzemeltetőknek (ha elolvassák), mert egy átlag felhasználói és nem programozói szemmel gondolkozom.

Egy dologra viszont sajnos nem tudok ötletet mondani. Mi az, amivel a legelején meg lehetne győzni legalább 10.000 felhasználót (ami nem sok a Facebook méretéhez képest), hogy aktívan használják az oldalt (nem a regisztrációk számát nézzük, mert biztos lesznek sokan akik pusztán kíváncsiságból regisztrálnak, majd utána be sem lépnek többé). Ez az, ami a Googlenek sem sikerült, pedig mögöttük elég nagy erő volt.

2020. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 qkker1 ***** válasza:
74%
Tiszta Facebook egy kis IWIW-es beütéssel!
2020. dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
#2 olcsóbb a phpfox-nál .. lényegesen... 😂
2020. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

"Nem regisztráltam, de be tudtam lépni. Igaz valaki tök idegen profiljába."


AZTAQRVA!!!

2021. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!