Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozást valóban szinte...

A programozást valóban szinte bárki meg tudja tanulni úgy, hogy az lehessen a munkája?

Figyelt kérdés

Mert itt azt írják:

[link]

Persze ez nyilván elég reklámízű leírás, de van valóságalapja?

25 éves nyelvszakot végzett bölcsész vagyok, aki szívesen kipróbálná magát valamilyen új területen, amely még ráadásul jövedelmező is.

Amennyire tudom, az informatika egy olyan szektor, ahol a jövőben is hatalmas bővülés és kereslet várható, viszont valahogy így laikusként olyan ijesztően bonyolultnak tűnik ez a világ. :D Alapvetően szerintem jó aggyal rendelkezem (bár eddig többnyire tényleg csak a nyelvekhez van közöm, de azokból megtanultam 4-et elég magas szinten) és logikusan gondolkodok, valamint felhasználói szinten érdekel a számítástechnika. Hogyan tudnám kideríteni, hogy van -e tehetségem / agyam a programozáshoz, webfejlesztéshez vagy az IT-szektor valamely területéhez? Külföldön élek, ahol nagyon drágák a hasonló képzések, ezért jó lenne valahogyan megbizonyosodni róla, hogy nem csak kidobott pénz lenne a számomra, hanem nagy valószínűséggel tényleg menne.


Mindenkinek köszönöm a válaszát és segítségét!



2021. jan. 11. 08:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

A fenti link olyan embereket csábít, mint pl. te is. Csak hazudik, mert ebből él.


Léteznek online tesztek, amelyek azt vizsgálják, hogy mennyire vagy alkalmas erre a munkára. Ezekből kéne vagy hatot nyolcat elvégezned és megtudnád a választ, legalább közelítőleg.

2021. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha képes vagy 4 nyelvet elsajátítani, akkor van esélyed.

Az más tészta, hogy ezek a képzések itthon is elég drágák és szart se érnek.

Ha valóban érdekel, menj egyetemre, vagy nézz videókat neten.

Én tavaly kezdtem egyetemen, szinte végig online oktatás volt, én is csak videókat néztem meg rohadt sokat gyakoroltam.

Mert ez a lényeg, akár 20* is megcsinálni egy feladatot, hogy már készség szinten menjen.

2021. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj, hogy ilyen OKj-s gyorstalpalót végzett "programozókból" Dunát lehetne rekeszteni de 99%-uk semmire nem alkalmas. Az az 1% sem a képzésnek köszönheti a tudását. Az hogy bárki meg tud tanulni programozni baromság. Nagyon kevesen alkalmasak erre. És ehhez főleg reál beállítottság kell. Aki kicsit komolyabban akarja csinálni, ahhoz azért kell a matek rendesen.
2021. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Vastagon marketinghazugság amit az oldalon írnak.


"Programozó tényleg bárki lehet."


Itt a lehet feltételes mód pont olyan mint a tv-s reklámban az "akár 98%-ban korpamentes haj". Ja, vagy akár 0%-ban.

2021. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Ha bárki képes lenne megtanulni olyan szinten, akkor minimálbérés munka lenne ez is, mint a udvarsöprögetés.
2021. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Vannak olyan munkahelyek, ahol simán el lehet helyezkedni minimális tudással is, főleg állami szférában.

Sokan diplomával sem jutnak tovább ilyen EPAM, Nokia, Evosoft stb. szintnél és ott ül mellettük a Green Foxos gyerek :)

2021. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
28%

"és ott ül mellettük a Green Foxos gyerek :)"


Hát, az nem nagyon.

2021. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Én Evosoftnál vagyok, nálunk a csapatban van Green Fox-os és Codecool-os is.
2021. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Távolról sem.

Sőt, az emberek nagy része nem alkalmas arra, hogy programozó legyen. Amivel persze semmi baj nincs, nem vagyunk egyformák, és nem érthet mindenki mindenhez. Nekem sincs tehetségem sem az énekléshez, sem a baletthez, de még a regényíráshoz sem, mégsem gondolom emiatt magam selejtnek. ;)

Érthető, hogy az informatika egy nagyon vonzó terület, sokaknak főleg a maximálisan elérhető fizetések miatt, de a szomorú igazság az, hogy ez önmagában kevés. A tapasztalatom az, hogy még akiket maga az informatika tényleg vonz, azoknak is csak a kis része az, aki hozzáállásban és gondolkodásmódban alkalmas lenne rá.

Az, hogy te 4 nyelvet magas szinten megtanultál, az egy dicséretes dolog, de semmit nem mond el arról, hogy egy gyökeresen más területen mit tudnál elérni. De én azt mondom, hogy ki kell próbálni. ;)

2021. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igen, de figyelembe kell venni, hogy ez is épp olyan, mint a nyelvtanulás. Van, akinek van nyelvérzéke, és különösebb nehézség nélkül tanulja az új nyelveket, van aki pedig vért izzad velük.

Nemrégiben egy kutatócsoport ki is mutatta, hogy programozás során különösen aktívak azok az agyterületek, amiket nyelvtanulás során is használ az ember, úgyhogy ha valaki jó a nyelvekből, nagyobb eséllyel lesz jó programozásból is.

2021. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!