Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozást valóban szinte...

A programozást valóban szinte bárki meg tudja tanulni úgy, hogy az lehessen a munkája?

Figyelt kérdés

Mert itt azt írják:

[link]

Persze ez nyilván elég reklámízű leírás, de van valóságalapja?

25 éves nyelvszakot végzett bölcsész vagyok, aki szívesen kipróbálná magát valamilyen új területen, amely még ráadásul jövedelmező is.

Amennyire tudom, az informatika egy olyan szektor, ahol a jövőben is hatalmas bővülés és kereslet várható, viszont valahogy így laikusként olyan ijesztően bonyolultnak tűnik ez a világ. :D Alapvetően szerintem jó aggyal rendelkezem (bár eddig többnyire tényleg csak a nyelvekhez van közöm, de azokból megtanultam 4-et elég magas szinten) és logikusan gondolkodok, valamint felhasználói szinten érdekel a számítástechnika. Hogyan tudnám kideríteni, hogy van -e tehetségem / agyam a programozáshoz, webfejlesztéshez vagy az IT-szektor valamely területéhez? Külföldön élek, ahol nagyon drágák a hasonló képzések, ezért jó lenne valahogyan megbizonyosodni róla, hogy nem csak kidobott pénz lenne a számomra, hanem nagy valószínűséggel tényleg menne.


Mindenkinek köszönöm a válaszát és segítségét!



2021. jan. 11. 08:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
8: És mi a munkátok?
2021. jan. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen. A helyi állatkertből leselejtezett csimpázokkal helyettesítem a programozókat. Ők is ugyanúgy tudják nyomkodni a billentyűzetet. És kevesebb fizettséggel is megelégszenek. ;)
2021. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

Természetesen nem mindenki alkalmas rá, mint ahogy más területeknél is pontosan így van.

A programozók nem űrlények, ugyanolyan emberek, mint más, ez is egy szakma, amit meg kell tanulni.

2021. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha megnézed pl. LinkedIn-en, a populáris, középszerű multiknál (Vodafone, Morgan Stanley, EPAM stb.) van bőven bootcampes (ezekhez ugye alapból elég egyszerű bekerülni).
2021. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

"A tanfolyam után jön az igazi szopó roller, az amikor 3 hónapot vársz arra, hogy elhelyezzenek. Az én évfolyamomban kb a tanulók 10% ment el fejlesztőnek Greenfox-on keresztül. Ezek a tanulók többnyire olyan helyen dolgoznak ahol a a cégnek speciális nyelve van, szóval legalább 6 hetet fölöslegesen tanultak a Green Fox-nál. A tanulók másik 20% pedig konzulensi állást kapott ahova német nyelvtudással, vagy nőként fel is vesznek mindenkit. Persze ez a 30% a Greenfoxnál 40 vagy több mert ők ide veszik azokat is akik nem kérnek elhelyezést vagy alapból GreenFox alkalmazottak csak átképzik magukat pl egy másik nyelvre.


Sok cég azért választ Greenfoxtól mert olcsón magához köthet átvert tanulókat. Általában csak a minimumot fizetik ki, vagy semmi esélye sincs a tanulónak arra, hogy tovább fejlődjön.



A Greenfoxos szerződés inkább rabszolga szerződés mintsem hallgatói. Pl ha elkezdesz dolgozni egy Greenfox által közvetített cégnél, de nem szereted és szeretnél váltani mert vagy csak tönkretesz a munka, vagy rájössz, hogy zsákutcába kerültél mint fejlesztő, esetleg mentálisan tönkre tesz a munka, akkor fizetheted a kötbért. De az is a te hibád ha a cég idő közben eláll a szerződéstől esetleg kitolja még pár héttel akár egy hónappal. Emellett a szerződés titkosított ami lényegében jelzés a csalásra. Nem csoda, hogy titkosított, maga a szerződés alapvető jogokról mondat le. Pl nincs jogod visszakövetelni a teljes tandíjat ha átvertek. Nincs jogod beszélni se a szerződésről, se az iskolai tapasztalataidról, stb."

2021. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%

"és logikusan gondolkodok"


Mindenki logikusan gondolkodik.

Az is aki a megáll a gyalogátkelőnél, ha piros a lámpa és az is, aki ilyenkor átfut, ha nem jön autó.

2021. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem intellektuálisan szinte bárki képes rá (bár olyan szinten, hogy ebből meg lehessen élni, szerintem kell egy átlag feletti IQ is), de beállítottság szempontjából nem mindenki alkalmas.
2021. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 KárpátokGéniusza ***** válasza:
100%

tele van a youtube meg net oktató videókkal oldalakkal, kezd el és meglátod tetszik vagy nem


utána gondolkodhatsz hogyan tovább


ne ábrándold bele magad hogy ez micsoda aranybánya vagy aranyélet mert nem az

2021. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%
Akit nem érdekel az hamar el fog vérezni, szóval a válasz nem.
2021. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt beiratkozol egy ilyen képzésre talán érdemes lenne otthon kipróbálnod, van-e érzéked és kedved hozzá, vagy egy hosszabb debugolásnál legszívesebben felvágnád az ereidet.

Csak a pénzért nem érdemes erre menni, mert vannak még szakmák, amikkel legalább ennyit lehet keresni és egy bölcsészhez sokkal közelebb állnak.

Tegyük fel jobban keresel fejlesztőként, mint egy multinál irodai melóval (nyelvismerettel jó kis állások vannak), de utálod az egészet. Akkor van értelme a több pénznek?

2021. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!