Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozást valóban szinte...

A programozást valóban szinte bárki meg tudja tanulni úgy, hogy az lehessen a munkája?

Figyelt kérdés

Mert itt azt írják:

[link]

Persze ez nyilván elég reklámízű leírás, de van valóságalapja?

25 éves nyelvszakot végzett bölcsész vagyok, aki szívesen kipróbálná magát valamilyen új területen, amely még ráadásul jövedelmező is.

Amennyire tudom, az informatika egy olyan szektor, ahol a jövőben is hatalmas bővülés és kereslet várható, viszont valahogy így laikusként olyan ijesztően bonyolultnak tűnik ez a világ. :D Alapvetően szerintem jó aggyal rendelkezem (bár eddig többnyire tényleg csak a nyelvekhez van közöm, de azokból megtanultam 4-et elég magas szinten) és logikusan gondolkodok, valamint felhasználói szinten érdekel a számítástechnika. Hogyan tudnám kideríteni, hogy van -e tehetségem / agyam a programozáshoz, webfejlesztéshez vagy az IT-szektor valamely területéhez? Külföldön élek, ahol nagyon drágák a hasonló képzések, ezért jó lenne valahogyan megbizonyosodni róla, hogy nem csak kidobott pénz lenne a számomra, hanem nagy valószínűséggel tényleg menne.


Mindenkinek köszönöm a válaszát és segítségét!



2021. jan. 11. 08:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
21%

"Persze ez nyilván elég reklámízű leírás, de van valóságalapja?"


Nincs semmiféle valóságalapja.

A főiskolákon, egyetemeken elstartol mondjuk 300 gólya és abból jó esetben 35-40 végez időben. Ebből a mondjuk 40-ből 30 aki ténylegesen tud is, bevethető. Mindez legalább 6 félév után.

Akkor mit is lehetne elvárni egy 4 hónapos, vagy max két, esetleg három féléves bootcamp-tól? Azt, ami a célja. Kirántani a jelentkezők zsebéből a dohányt.

Akik ilyen bootcamp-eken eredménmyesek valamennyire, azok vagy zsenik, vagy nem azok, de okosak és komoly affinitásuk van a szakma irányában, vagy olyan korábban kibukott egyetemisták, akik rájöttek, hogy a gond mégsem az egyetemmel, hanem inkább az ő szorgalmukkal vagy rátermettségükkel volt.


Ez a szakma elég tágas.

Belefér a józsi bácsi és Tsa web-zöldségboltját reszelgető 90 IQ-s kispolgár és a föld-levegő rakéták vezérlő-egységét játszi könnyedséggel felprogramozó, summa cum laude végzett, már a diplomaosztóról elcsábított parafenomén is.

2021. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akik ilyen bootcamp-eken eredménmyesek valamennyire, azok vagy zsenik, vagy nem azok, de okosak és komoly affinitásuk van a szakma irányában"

Ugyanez igaz az egyetemre. Nem az egyetemtől lesznek eredményesek, hanem attól, hogy zsenik/okosak és van affinitásuk. Ilyen tekintetben ugyanaz az ember egyetemre vagy bootcamp-re, és mindkettőből programozóként jön ki.


Abban egyetérthetünk, hogy a bootcamp-en nem fognak programozót faragni olyanból aki nem úgy megy oda, hogy már megvannak a szükséges adottságai. Csoda azért nincs.

2021. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
88%
21-es szerintem nem igazán látja az összefüggéseket, még ha van is valamennyi igazság a kommentjében. Az egyetemi csúszás egyrészt nem minősít senkit, mivel nem lehet tudni hogy az illető a hányásában fetrengett vagy a gyereke sírása miatt nem tudott tanulni a vizsgáira. Csúszhatnak munkavállalás miatt is, és végzés után senkit sem fog érdekelni, senkinek sem fog feltűnni az a plusz 1-2 félév. Az ugyanakkor igaz, hogy a nem hypeolt, alacsonyabb pontszámú egyetemekre akár félanalfabéták is bekerülhetnek, akik értelemszerűen ki fognak esni. A bootcampekben viszont gondosan előszűrik a jelentkezőket, és alapból azokat veszik fel, akiknek megvan ehhez az affinitásuk. És nyilván nem lehet majd összehasonlítani a két végzettséget. Az egyetem a sok "értelmetlen f.szsággal" bizony egy elég széles látókört ad, ami sokkal jobb alap egy gyorstalpalónál. (A szakmai alapokról nem is beszélve. Én a világ viccének gondolom a hardverfejlesztő gyorstalpalót... Mennyi - akár csak - elektronikát taníthatnak 1 év alatt?!)
2021. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!