Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikusnak...

Programtervező informatikusnak vagy mérnökinformatikusnak menjek?

Figyelt kérdés

A terv az hogy a későbbiekben csak programozással szeretnék foglalkozni, és azt tudom hogy ha mérnökinfót tanulok akkor programozás is lesz. És mivel járnék jobban? Melyikkel tudnék több gyakorlati tudást szerezni? A kinézett egyetemek: ELTE, BME, SZTE

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 29. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha a programozás a hosszútávú cél akkor Programtervező informatikusnak.
2021. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Szvsz mindegy. Amit előadásokon leadnak és gyakorlatokon megcsináltatnak, édeskevés, bármelyikre mész. Ha csak a papír a lényeg, csináld, amelyiket könnyebb elvégezni, a tudást pedig szerezd meg magad. A versenyszférát csak a gyakorlati tudásod fogja érdekelni és hogy hol és milyen tapasztalatot szereztél pl. gyakornokoskodással, a közszférát pedig általában csak hogy van-e többé-kevésbé témába vágó papírod vagy sem.
2021. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Én programtervezőre mennék, de csak azért, hogy ne legyenek mérnöki tárgyaim. De programozásban egyiken se fogsz eleget kapni. Az mindegy, hogy melyiket végzed el, mindkettővel mehetsz programozónak.
2021. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Mindegy melyiket, nézegesd a tanterveket és aszerint válogass.

Azt tudni kell hogy a proginfón iszonyat sok a matek, míg a mérnökin azért előtérben van az elektronika és egyéb mérnöktantárgyak is.

OE-NIK-re nézz rá feltétlen, mert könnyebben elvégezhető mint a BME-VIK vagy az ELTE-IK viszont ugyan úgy adott lesz a főváros mint gyakornoki lehetőségek tárháza. Programozás szempontjából szerintem mindegy melyiket végzed el, válassz tudásodnak megfelelőt mert 1-2 félévet csúszni egy nagyobb nevű egyetem miatt nem éri meg.

SZTE és a PE is nagyon jó hely, természetesen a Győri egyetemnek is jó híre van. A lényeg úgy is majd az lesz hogy te mit tudsz hozzátenni magadtól.

2021. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem mérnökinfoval több a lehetőséged a későbbiekben állásokban és továbbtanulásban is mesterképzésre, mint Proginfon. Mérnöinkfoval is lehet programozni, ha majd az érdekel viszont tudsz menni pl villamos mesterre vagy ha nem akkor az iparba dolgozni, automatizálás stb...., vagy hálózatokkal foglalok.. viszont prog infóval korlátozotabb az út.
2021. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1) Akarsz-e mesterképzésre menni? Ha igen, akkor nézd meg eszerint a lehetőségeidet, hogy ne kelljen később plusz kreditekért dolgoznod.

2) Számít-e az idő? A mérnökinfó 7, míg a proginfo 6 féléves.

3) Mindkét képzésnek fent van a tanterve. Hasonlítsd össze, hogy melyik képzés tárgyait tartod érdekesebbnek, melyikre járnál szívesebben.


Szerintem ezek alapján érdemes dönteni. Állásinterjúnál a két képzés ELTE-n és BME-n annyira egy kalap, hogy mindegy is.

2021. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Helló, én a BME-n végeztem. Arról tudok véleményt mondani csak.


Szerintem a BME-n jó a programozás oktatás. Jól fel van építve. Külön szoftverfejlesztés szakirány is van BSc-n.


Sokan a fizika miatt nem jönnek ide, de nálam nem volt a legnehezebb tárgyak listáján úgy hogy előtte (középiskolában) semmi fizikát nem tanultam kb.


Előtte írta valaki hogy amit egyetemen tanítanak édes kevés a valódi élethez. Ez érdekes... Én ezt nem tapasztaltam. Jó alapokat lehet itt szerezni, amire lehet építeni. A cégek pedig pályakezdőknél ezt keresik.

2021. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

"Előtte írta valaki hogy amit egyetemen tanítanak édes kevés a valódi élethez."


Ez csak az írja aki nem járt felsőoktatásban vagy kibukott. Ezzel kompenzál. :D

2021. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

7

Pedig édeskevés. Junior szintre tudsz jelentkezni, de arra is rá kell készülnöd, hogy legalább azon ne vérezz el, hogy mi az a singleton, adapter, observer vagy egyéb patternek. Habár ezekről van említés egyetemen, de az közel sem elég, és pár alapvető algoritmusról vagy adatszerkezetről ne is beszéljünk.


Na már, amit felsoroltam az alapok. Édes kevés ahhoz, hogy valaki jó programozó legyen. Ilyenkor még nem ismersz 1 nyelvet se oda-vissza, nem ismered a használt könyvtárakat, a népszerű technológiákat, stb..., amik miatt akár lehetne az egyetemi képzés +1 év legalább.


Aztán, ha ezek megvannak, még mindig ott tartasz, hogy egyedül semmit se tudsz elvégezni belátható időn belül, vagy ha igen, azt is sza.ul, mert nem alakult még ki benned az, amivel "tiszta" kódot tudnál írni, ezért továbbra is junior szinten vagy.


Mérnökinfot pedig elvégeztem én is, 5-ös átlaggal. Nekem ez volt a tapasztalatom. Habár nem programozóként dolgozok, de hobbiként itthon minden nap csinálom.

2021. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem édeskevés. Alapképzés után egyből munkát találtam - banki szektorban. Közben meg a mestert csinálom. Parancsolj: [link] :). Csak tanulni kell nem lébecolni és érni fog az a tudás. Sokat.
2021. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!