Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy pályakezdő fullstack...

Egy pályakezdő fullstack webfejlesztőnek milyen nyelvek, keretrendszerek mist általánosan az elvárások, hogy munkát kapjon? Illetve ezeken belül meddig kell eljutni tudásban, mi az, amit mondjuk össze kéne tudni rakni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen állás hírdetéseket néztél és ott miket olvastál?
2021. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es írja, a hirdetéseket ha megnézet ott képet kapsz nagyjából,de eléggé cégfüggő is a dolog.
2021. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát fullstack pozícióra például HTML,CSS,Javascript nyilván alap és emellett mondjuk MySQL,PhP,JQuery,esetleg még Bootstrap.

De ha én mondjuk már jobban ismerem a NodeJS-t, mint a PhP-t, vagy JQuery helyett én a ReactJS-t ismerem, akkor az probléma? Tehát hogyha én újabb technológiákat , keretrendszereket ismerek, attól még ugyanúgy alkalmazhatnak?

2021. febr. 15. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:

NodeJS és a PHP között van probléma. Kérdés az: PHP-t ismered-e vagy sem. De PHP alatt Laravel vagy Symfony-t ismered-e jobban abba max beletanulsz, mert az alap nyelvét ismered (ha PHP). Adja magát, hogy ExpressJS-el nem mennek semmire.


FrontEnd technológiák között lazább a kötés: JavaScript és pont! Most, hogy React, Angular, Vue... Max megtanulod az általuk használtat.

2021. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És mennyire kell már pályakezdőként átlátni a teljes folyamatot hogyha fullstack pozícióra vesznek fel? Vagy ez hogy működik, betanítanak arra, hogy lássam át a cég által használt technológiákat teljesen vagy az elején mondjuk inkább betesznek egy jobban frontendes irányvonalra például?

Mert nyilván 3-4 év tapasztalat után már elválik, hogy valaki frontend vagy backend inkább, mi a specialitása, de egy pályakezdő, 0 tapasztalattal még nem fog tudni mindent egybe látni kompletten, még ha “full stack” is a pozicio neve. Tehát az is lehet, hogy amiben úgy látják, hogy jobb vagyok, oda tesznek inkább?

2021. febr. 15. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként nem lehetsz fullstack.

Aki fullstack-et keres, az olyan embert keres, aki tokkal/vonóval, a grafikát, meg esetleg a sitebuild-et kivéve megcsinál akár egyedül is egy webalkalmazást, és/vagy belenyúl egy létezőbe, anélkül, hogy fognák a kezét.

Ettől a pályakezdők nagyon messze vannak.

2021. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!