Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt EKE-n végzett programo...

Van itt EKE-n végzett programozó? Vélemény?

Figyelt kérdés

Távoktatásban indítják, ami talán tényleges távoktatás, csak vizsgázni kell bemenni az oktatás on-line zajlik.


Egyáltalán érdemes annyi hülyeséget tanulni vagy inkább egy könnyebb gazdinfó esetleg GDF vagy bármi műszaki diploma és az ember hozzátanulja magától azt amit el is lehet adni?


:)


2021. febr. 14. 23:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát 2in1 kérdés valójában, vagyis milyen az EKE és hogy érdemes-e egyáltalán elvégezni egy prg.tervező informatikusit.
2021. febr. 14. 23:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy: Kutya se nézi melyik egyetemen végeztél. És nem is az a lényeg, hogy mi adnak le, mert az egyetemen oktatott anyag csak az "alapok" plusz rengeteg olyan tudományi ágat mutogatnak, amire TALÁN szükséged lehet! Lényegében látókör szélesítés.


Igazán tanulni nem egyetemen fogsz, hanem munkahelyen az AKTUÁLIS technológiák mellet. Meg munka/feladat függő, hogy mik kellenek. Pl. más kell egy kép/videó realtime elemzésre (lásd Tesla), vagy egy Starcraft MI-re ( https://www.youtube.com/watch?v=FWbVseLiopw ) vagy egy mezeti Banki rendszerre.

2021. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kutya se nézi melyik egyetemen végeztél. "


Megnézni megnézik, hiszen önéletrajzba beleírod. :) Maximum nem érdekli őket.

2021. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem nézik. Például a 2000-es évek elején a fizetős GDF-en végzettek a portásig jutottak csak, interjúra már nem. Friss diplomásokat megnézik, honnan jönnek. Egy seniornál már mindegy.
2021. febr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én az EKE-re jelentkeztem programtervező informatikus szakra távoktatásban. Jelenleg ez az intézmény az országban egyedül amelyik ezt a szakot távoktatásban indítja. Véleményem szerint a jelenleg kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel, hiszen még a nappalisok is online tanulnak. Bízom benne, hogy elegen jelentkeznek rá és el tudják indítani ezt a szakot ebben a formában. Én ár évekkel ezelőtt szerette volna elvégezni ezt a szakot , viszont levelező államilag finanszírozott formában csak a keleti régióban lévő egyetemek indítottak, én meg Zala megyei vagyok. Így , hogy indítanak távoktatást van lehetőségem tanulni ezt a szakmát. Amúgy csak online lesz oktatás és kizárólag vizsgára kell bemenni.


A "kutya sem nézi meg milyen diplomád van" típusú válaszokra meg ne hallgass. Mérnök infót már elvégeztem és hidd el a cégek nagyon megnézik. Természetesen a tudás is számít. A gyakorlatot meg megszerzed a cégnél. A lényeg , hogy szeresd ezt a szakmát.

2021. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: a diplomát nem nézik. Nem kérik. Önéletrajzba se írod be hanyas. Csak önéletrajzot néznek és hová jártál. A diplomát csak közszféraba kell beadni a másolatot, mert ott az állam fizet ugyebár...de ez is csak papir forma. Mérnökin pláne nem nézik a diplomát ez maximum orvosin és ilyen helyeken inkább.
2021. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!