Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hobbiból, unaloműzésből...

Hobbiból, unaloműzésből tanulhatok java nyelvet, lenne értelme ebbe energiát és időt fektetnem így?

Figyelt kérdés

Ami a tanulást illeti, mindig is tanulási nehézséggel küzdöttem, (diszlexia diszgráfia diszkalkulia) matekból és idegennyelvből fel voltam mentve osztályzat alól a suliba. Így nem sok minden maradt meg ebből a 2 tárgyból, jóformán nem is emlékszem az összeadás kivonás szorzás osztáson kívűl semmire. Angolból nem tudok egy értelmes mondatot sem összerakni. Meg néhány angol szót ismerek. Érettségim sajna nincs.

Viszont érdekelne és jó kihívás lenne ha java nyelven tudnék tanulni programozni, csak így hobbiból meg jó elfoglaltság lenne. Van egy csomó szabadidőm. Szóval az én "képességeimmel" el tudnék jutni valamilyen szintig így magamtól? A neten gondolom van egy csomó anyag, információ a programozásról.

ha kell matek hozzá, milyen matek? Egyúttal azt is elkezdeném tanulni, meg angolt is. Lenne értelme?


2021. febr. 15. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

*ha kell matek hozzá, milyen matek?

Logikus gondolkodás főleg


Sajna nem sok magyar nyelvu java oktato video van, es mint mondtad, nem tudsz angolul

2021. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na és ez a könyv? "Tanuljuk meg a java programozási nyelvet 24 óra alatt"

[link]


Elég jónak tűnik

2021. febr. 15. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni mindig van értelme, szóval szerintem állj neki aztán a többi majd jön magától. Sok sikert!
2021. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem érdemes nekifutnod, legföljebb nem jön be. Egy könyv ára nem olyan hatalmas befektetés (sőt megpróbálhatsz a könyvtárból kivenni valamit, úgy még olcsóbb). Ha a javahoz nem talász jó anyagot, a pythonhoz például van egy régebbi, de jól megírt, kezdőknek szóló könyv: [link]


Ha munkához kellene programozni tanulnod, akkor nem föltétlenül javasolnám ezt a könyvet, de szórakozásnak jó lesz.

2021. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
100%

Hm, nem az a tipikus diszgráfiás bemutatkozó szöveg, de elhiszem becsszóra...

„Hobbiból, unaloműzésből” persze, hogy van értelme. A programozás egy élvezetes, végtelen fejtörő játék annak is, aki garantáltan nem viszi benne semmire – szerény személyemnél nem is kell messzebb keresgélnem példáért. A hozzá kapcsolódó egyéb ismereteknek is lesz hasznos hozadéka, úgyhogy kalandra fel, értelmes ötletnek tartom. Az általad linkelt könyv nem rossz, természetesen a 24 órát ne úgy képzeld el, mintha valóban egy nap alatt bevágható anyag lenne... Egyébként a beszkennelt PDF-változata több helyről letölthető, megvásárlás előtt talán érdemes belenézned és próbálgatnod, hogy ne fizess rá, ha végül kiderül, hogy mégsem fűlik a fogad az egészhez.

Ami a matekot illeti: Rengeteg jópofa és érdekes dologgal el lehet szórakozni az alsó tagozatos matek szintjén is. Természetesen vannak a programozásnak olyan területei is, amelyeken csak magasabb matematikai tudással boldogulnál, de senki sem kötelez arra, hogy ezeket akár csak érintened is kelljen valaha.

2021. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!