Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt szeretném. De hogy?

Ezt szeretném. De hogy?

Figyelt kérdés

A FEKETE RETEK REMEK ELEDEL, NEMDE? szöveget szeretném brainfuck interpreterrel kiiratni, de úgy, hogy a lehető legkisebb legyen a futásidő és a kódméret.


A [link] weboldalon található [text to brainfuck] transzpilerrel generált kód mérete 332 karakter és 8236 ciklus alatt dolgozza fel egy interpreter.

Ennél tud valaki rövidebb, netán gyorsabb kódot írni ugyanerre a szövegre?



#programozás #Language #Brainfuck #urban muller #ezoteric
2021. febr. 23. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarnék? :)
2021. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de elég kicsi a valószínűsége, hogy itt olyan embert fogsz találni, aki egy ennyire ezoterikus nyelvben otthon van. (De ne legyen igazam. :) )
2021. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
35%

#1-nek: Ha azt írtad volna, hogy "azt sem tudom mi ez", sokkal hihetőbb lett volna... :-)


#2-nek: Attól, hogy te valamiről még sohasem hallottál, még léteznek dolgok. Az igazi programozó ismérve a kíváncsiság! :-)


Én is írtam már évekkel ezelőtt egy Brainfuck-értelmezőt, ha nem csal az emlékezetem éppen ide a GyakoriKérdésepPontHu-ra...


Mivel a Brainfuck 8 különböző parancsot ismer, és te egy szöveget akarsz kiírni, így kicsi a valószínűsége, hogy a programot tovább lehetne optimalizálni.


Ha megnézed a Wikipédiás tipikus "Hello World!"-öt is:

[link]

2021. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
A brainfuck egy öt perc alatt elsajátítható nyelv. Aki eddig tudott programozni, annak ez a feladat nem lehet akadály.
2021. febr. 23. 13:25
 5/53 anonim ***** válasza:
Megnézted a linket, hogy hogyan generálja a kódot? Próbáld meg kézzel optimalizálni. Pl. feltöltesz két memóriahelyet E-ig, aztán az egyiket módosítod a nem-E karakterekre, az E-hez meg mindig csak a másikra lépsz és kiírod.
2021. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Most épp azt csinálom, amit írsz.

Már vannak eredmények, a FEKETE szó kiírásánál tartok és 1659 ciklussal beérte eddig. Az egész meglesz úgy 2500 alatt.

2021. febr. 23. 15:07
 7/53 A kérdező kommentje:
A kód viszont hosszabb lesz, úgy 3-400 utasítással. Eddig 367.
2021. febr. 23. 15:08
 8/53 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 2 helyett 3 vagy 4 változóval többet kéne ugrálni, de azokat kevesebbszer kéne változtatni. Elég konkrét problémát akarsz megoldani, szóval simán létezhet jobb megoldás, mint amit ez az "általános" algoritmus köpött ki.
2021. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj, mennyire tudtál lemenni és mit fizetsz annak, aki jobbat ír.
2021. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom a kérdező a kedves egy pipás troll felhasználó. Ha így van akkor nem is értem, hogy miért teszel fel kérdést, hiszen Te alapból penge vagy ebbe. :D
2021. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!