Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt szeretném. De hogy?

Ezt szeretném. De hogy?

Figyelt kérdés

A FEKETE RETEK REMEK ELEDEL, NEMDE? szöveget szeretném brainfuck interpreterrel kiiratni, de úgy, hogy a lehető legkisebb legyen a futásidő és a kódméret.


A [link] weboldalon található [text to brainfuck] transzpilerrel generált kód mérete 332 karakter és 8236 ciklus alatt dolgozza fel egy interpreter.

Ennél tud valaki rövidebb, netán gyorsabb kódot írni ugyanerre a szövegre?



#programozás #Language #Brainfuck #urban muller #ezoteric
2021. febr. 23. 12:20
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Senki?


19-es, 18-as:


Nem akartok a tudásotok megcsillogtatásával a földbe döngölni?

Nem akarjátok bemutatni, hogy mennyivel többek, jobbak vagytok nálam?

Ez is csak egy feladat, olyan mint bármelyik másik. Ráadásul, nem is nehéz. Aki tud programozni, annak ez gyerekjáték.

Lehet bizonyítani, vakegerek. Hadd lássam, mire vagytok képesek? Vagy csak a pofátok járt, mint mindig, tehetség meg semmi, igaz?

2021. febr. 24. 09:04
 22/53 anonim ***** válasza:

Na, vedd elő azt a informatikai logikádat és válaszolj erre az egyszerű kérdésre: melyik a valószínűbb?


A) Te vagy az istenverte kódolókirály és mindenki más kis csicska.

B) Az emberek szarnak 1 percet is beleölni egy brainfuck nevű értelmetlen szarba, amibe te már beleinvesztáltál kitudja hány napot/hónapot (micsoda lúzer)


Na, össze tudod-e rakni a puzzle darabokat? Te, programozók gyöngye.

2021. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

"Az emberek szarnak 1 percet is beleölni egy brainfuck nevű értelmetlen szarba"


Nem az emberek, hanem a tökfilkók, akik képtelenek felismerni az ilyesmik jelentőségét.


A brainfuck egy kiterjesztett turing gép, nagyon jó szolgálatot tesz a programozás és úgy általában a számítógépek felépítésének, működésének oktatásában.


Itt olvashatsz róla más által írt véleményt is:


[link]


"By understanding how programs in these languages work (and many of them are Turing complete) you may get a better idea about the nature of computation and Big O.


The fundamentals of how to write a program in esolangs make the fundamentals of computing a bit more clear... or murky, but through their murkiness shine a light on other aspects of the fundamentals that are forgotten in the higher level languages."


A brainfuck hasznos a mindennapokban is, mivel segít az elmét karbantartani, hiszen egy ponton túl elég nehéz programozni, viszont turing teljes, így bármi megvalósítható vele, tehát, gondolkozni kényszerít.


Na, ez az utóbbi az, ami nem megy nektek.


Szóval, a brainfuck egy népszerű nyelv, de nem a hülyék között.


Egyébként, én soha nem hangoztattam itt, hogy hú de milyen jó lennék (nem is szoftverfejlesztő a szakmám), csak a véleményemet fejtettem ki bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Ti voltatok azok, akik a képességeimet folyamatosan megkérdőjeleztétek. Legutóbb azzal, hogy azt sugalltátok, én nem vagyok képes bf-ben írni még szöveget sem, azt is kódgenerátorral irattam.

Ezért tettem be a brainfuck interpreterről a képet, hogy igazoljam, nem így van. Ezért született ez a kérdés is, de fölösleges munka volt, mert bizonyítottátok, hogy tehetségtelen és képzetlen kutyaütők vagytok.

2021. febr. 24. 10:00
 24/53 anonim ***** válasza:

"Nem az emberek, hanem a tökfilkók, akik képtelenek felismerni az ilyesmik jelentőségét."

A brainfucknak az égegyvilágon semmi jelentősége nincs. Egy teljesen értelmetlen baromságba fektetted az idődet. Ami teljesen rendben van, mert biztosan élvezted, de azt ne feltételezd, hogy másnak is pont ilyen kattanása van.


"Ti voltatok azok, akik a képességeimet folyamatosan megkérdőjeleztétek."

Persze, mert minden megnyilvánulásoddal ezt támasztod alá.. erről mi nem tehetünk. Ettől még nagyon faszán tudhatsz pontokat meg zárójeleket egymás mellé tenni. De ettől továbbra sem lesz releváns a véleményed amikor arról van szó, hogy milyen skillek kellenek egy szoftverfejlesztőnek. Annál is inkább, mert te is beismered, hogy nem szoftverfejlesztőként dolgozol.


"viszont turing teljes, így bármi megvalósítható vele, tehát, gondolkozni kényszerít."

Ez az érved egy nagy nulla. John Horton Conway game of life-ja is turing teljes. Miért nem abban programozol? Sőt, ha arról van szó, a sakk is gondolkozni kényszerít. De az sem releváns, ha általános szoftverfejlesztési problémákról van szó.

2021. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Szakadok a röhögéstől .. ettől a csávótól. :D. Még mindig várom a diplomádat, de gondolom várhatom örökkön örökké úgyse fogod csatolni még "cenzurázva" sem. Ahogy korábbi kérdésekre se választoltál csak elhesegetted, elterelted a témát. :D
2021. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
88%

[link]


A kérdező küldte üzenetbe nekem. :) Csak, hogy mindenki lássa valójában milyen. Ide nem meri kiírni, csak üzenetben küldözgetni. Korábbi kérdések által is kaptam már ilyen leveket tőle. :D Gondolom Ti is néhányszor. :D Eléggé gáz. :D

2021. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
182 jel de meg tudom optimalizálni
2021. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

27: Gratulálok. Akkor úgy tűnik, hogy te inkább space-re optimalizálsz. Én a futásidőn faragtam eddig, de rövidesen nekiállok a kód tömörítésének is. Sajnos ma [azaz tegnap] délután nem tudtam foglalkozni a dologgal, talán délelőtt majd jut rá egy kis időm.


Ha készen leszel /és ha akarod/, tedd közzé [itt] a kódodat. Én is így fogok tenni. Üdv.

2021. febr. 25. 00:09
 29/53 A kérdező kommentje:

24:


Ezt írod: "A brainfucknak az égegyvilágon semmi jelentősége nincs. Egy teljesen értelmetlen baromságba fektetted az idődet. Ami teljesen rendben van, mert biztosan élvezted, de azt ne feltételezd, hogy másnak is pont ilyen kattanása van."


Itt meg a valóság: [link]


Ezt is te írod: "Persze, mert minden megnyilvánulásoddal ezt támasztod alá.. erről mi nem tehetünk."


Inkább az van, hogy a ti hiányosságaitokat a fantáziátok pótolja, ami az esetek nagy részében köszönő viszonyban sincs a valósággal. Ezért is képzelitek azt, hogy "a programozáshoz nem kell matek", az "egyetem meg kifejezetten káros", hogy a többi hülyeségeteket már ne is soroljam.


Egyébként, én nem "ismertem be" semmi olyat, hogy ne dolgoznék szoftverfejlesztőként. Eleve, beismerésre azoknak van szükségük, akik eddig valamit tagadtak. Én viszont soha nem állítottam, hogy ne dolgoznék szoftverfejlesztőként. Csupán azt állítottam, hogy a képesítésem szerint nem vagyok szoftverfejlesztő.


Convay életjátéka. Hát, ezzel lábon lőtted magad. A game of life a megjelenése idején nagyon sikeres volt, mindenki azt nyúzta, kutatta, programozta. Sokan a disszertációjukat is arról írták. Azok is mind-mind loserek? Szerinted igen. Szerintem meg inkább te vagy a loser, bár ez, hogy valaki loser-e vagy sem, relatív. A vadászpilóták szerint mindenki loser aki nem repül vadászgéppel, szerintem meg ők a loserek, mert többnyire csak a nyáluk csorog* az után [repülés, mint munka], ami nekem bármely pillanatban megadatik [programfejlesztés, mint munka].

Ami viszont nem relatív, hanem abszolút, az az, hogy te intézményesen soha nem tanultál programfejlesztést, ahogy a más diplomájával kérkedő kisbarátod sem.


Ezt abból is lehet tudni, hogy a brainfuck-ot lenézed**, értéktelennek titulálod, holott, a turing gép egyetemi tananyag mindenhol ahol programfejlesztést oktatnak, de különösen ELTE IK-n.

Ti viszont nem csak a turing gépeket nem ismeritek, de sajnos még a byte-ot sem vagytok képesek megkülönböztetni a char-tól, mint az a másik thread-ben kiderült.


* Ők nem repülhetnek bármikor, én viszont akkor ülök gép elé, amikor akarok.


** Valójában te nem lenézed a brainfuck-ot, hanem egyszerűen csak buta vagy hozzá és félsz a beégéstől, ugyanezen okból kifolyólag.

2021. febr. 25. 02:40
 30/53 A kérdező kommentje:

Ha érdekel esetleg valakit, én egyelőre itt tartok:


[link]

2021. febr. 25. 14:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!