Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Matekkal kapcsolatos programozás?

Matekkal kapcsolatos programozás?

Figyelt kérdés

Üdv! Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e olyan szoftverfejlesztői/programozói területeket mondani, ahol aktívan kell használni a matematika eszközeit.

PTI-n vagyok, csinálgatom szépen az egyetemet, de jó lenne valami irányba elkezdeni jobban, mélyebben nézelődni, és mivel kötődöm a matematikához, örülnék, ha valahogy tudnám a dolgokat kombinálni és esetleg később ilyen területen dolgozni.

Amit nem szeretnék: Ne mondjon senki olyat, ami lényegében kutatói munka, mert ahhoz illik mesterképzés + doktori is, én viszont a második alapszakomat csinálom jelenleg, ezután pedig nem szeretnék már egyetemre járni.


2021. febr. 24. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

A mesterséges intelligencia, robotika, építészet, CAD/CAM szodftverek, vezetés- és döntéstámogató rendszerek, gépi adatfeldolgozás, gépi tanulás, ... folyamat analízis, térinformatika, gépi látás, orvosi diagnosztika, gyógyászati terápia, számítógépes képalkozás, stb.


Nem akartam teleírni a képernyőt ..

2021. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Számítógépes grafika
2021. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem akarlak elkeseríteni, de a matek-igényes ágakhoz nem az alapképzés analízise meg algebrája kell, hanem haladó statisztika stb.
2021. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
3: Aminek alapja az analízis. :)
2021. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem probléma az, mint mondtam, a PTI a második szakom, matekkal kapcsolatban itt nem sok újat mondanak.
2021. febr. 24. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Grafika, jelenleg csinálom a BME Számítógépes Grafika tantárgyát és sokkal több matekot láttam eddig benne mint a legtöbb matekos tantárgyamban.


Az csak hab a tortán, hogy programozni is kell. Kb a legegyszerűbb feladat, de azt hogy mi kell, amihez érteni is kell a matekot már nehéz.


Igaz diák vagyok, de azt feltételezem, hogy itt elég keményen kell.

2021. febr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!