Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MongoDB adatbázisban mi a...

MongoDB adatbázisban mi a legjobb megoldás egy adat többnyelven való eltárolására?

Figyelt kérdés

Találtam pár megoldást de nem tudom melyik a legjobb.

[link] ( [link] )



2021. febr. 26. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a legjobb neked, amelyik adott feladathoz nem áll az utadba.
2021. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

A statikus adatokat nem érdemes adatbázisban tárolni, mert úgy sem fog változni és csak a DB-t terheled "felesleges" kérésekkel.


Célszerű egy konfigurációs nyelvi program "class"-ban tárolni, amire "stratégia" desing pattern-el egyszerűen tudsz nyelvet váltani. Nyelveknek nincs üzleti logikai jelentőségük.


Hogy ellent is mondjak magamnak:

Akkor van értelme DB-be ilyet tenni, ha felhasználó által megadott információról van szó. Pl.: leírást akar írni, de 3 nyelven.

Ekkor nyilván a leírást hozzáadod a rendszerhez, tehát DB-ben egy sort tesz ki, ahol jelzed mely nyelvűnek konfigurálta a user.


De, hogy egy pl. "Kezdőlap" és "Home" gomb feliratra én egy egyszerű "Key-Value"-s dolgot csinálnék, amit nemes egyszerűséggel átadnék a View rétegnek.

2021. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az adatbázis erre teljesen jó megoldás, pláne, ha kettőnél több nyelvet akarsz kiszolgálni (vagy éppen future proof megoldást keresel). A minták közül talán az option3-at választanám, bár nem vagyok benne biztos, hogy erre a Mongo a legjobb megoldás. Valószínűleg az első látogatáskor kiderül, hogy milyen nyelvet használ a felhasználó, ez el lesz tárolva sütibe, és onnantól kezdve csak az adott nyelv alá tartozó label-eket használod. Ezt különben lehet tovább egyszerűsíteni is. Ebben a so kérdésnél vannak érdekes meglátások: [link]
2021. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!