Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási tételek, C++?

Programozási tételek, C++?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Linkeltem a feladatot és amit eddig csináltam. Az az első bajom, hogy a feladat azt kéri, hogy a bemenet első sorában egyszerre szerepeljen n és k is, de nem tudom, ezeket hoy lehet eltárolni, hogyha ugye a felhasználó szóközzel adta meg őket. (Próbáltam kiíratni őket, hogy ellenőrizzem, de nem jó.)

Valaki tudna ebben segíteni?



#programozás #C++ #tétel #beolvasás #programozási alapismeretek
2021. márc. 2. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

int n;

int k;

után:


std::cin >> n >> k; // összefűzött beolvasás


vagy:

std::cin >> n;

std::cin >> k;


beolvassa a szóközökkel, újsorral elválaszott egész számokat, ebben nincs hiba. Viszont a 20. sorban nem kiírod a k-t, hanem újra bekéred. cout helyett cin van, és a << helyett is >>-t írtál. A program működik, de nem úgy, ahogy akarod. Ez a szemantikai hiba. A kiíratás helyesen:

std::cout << "N=" << n << "; K=" << k << std::endl;

2021. márc. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Megcsináltam újra, most végig (az előfeltételektől eltekintettem), nem tudod, itt mi lehet a hiba? :( Lefut, de mindenre 0-t ír ki a végén.

[link]

2021. márc. 3. 02:37
 3/3 anonim ***** válasza:

A 24. sorban i < n, i++; van mint ciklus feltétel. A pontosvesszőt rakd át a vessző helyére, és jó lesz. Ez ugyanis annyit csinál, hogy kiértékeli az i < n-t, ezt eldobja, aztán kiértékeli az i++-t, ami 0, ez booleanként hamis, tehát be sem lép a ciklusba. A Visual Studio erre ezt a figyelmeztetést írja:

Warning C6319 Use of the comma-operator in a tested expression causes the left argument to be ignored when it has no side-effects.

Valóban nem a vessző operátor kell ide. Ilyen hibák esetén érdemes debuggolni a kódot, beraksz egy töréspontot a hiba elé, aztán soronként lépteted, és nézed a változók értékét. Itt látszódna, hogy a számoló ciklus egyszer sem futna le.

2021. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!