Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyibe kerül egy manapság...

Mennyibe kerül egy manapság profinak számító weboldal elkészíttetése? És milyen egyéb költségekkel jár a programozó kifizetésén túl?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 21:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
Sokba. 23k a napi díjam nagyjából. A cég ennél természetesen többet számláz ki, és én keresem a legkevesebbet. 3 backendes, 2 frontendes és egy pm van a csapatban jelenleg, plusz van munkaidőn kívüli support és (dev)ops meló is néha, dedikált emberekkel.
2021. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

Azért nagyon nem mindegy, hgoy milyen weboldal. Pár milliótól terjedhet akár több száz millióig is.


Egyéb kültségek:

Domain regisztráció: jó, ez csak pár ezres évente

Valahol hostolni kell. Ez megint az oldaltól függ... kell neki a saját szerver/szerverek? Ez egyrészt függ a forgalomtól, másrészt hogy mit csinál a weboldal. Pl. nem mindegy, hogy egy webáruház vagy videómegosztó ahova 4K-s videókat tölthetnek fel.

2021. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ mit akarsz. Egy statikus oldal akár százezer alatt is kijön és csak a tárhelyet kell utána fizetni ami pár ezer havonta, persze ha az oldal tartalma nem változik. Ha olyat akarsz aminek változik a tartalma, akár naponta, interaktív, az végtelen sokba, mert valakinek folyamatosan fizetni fogsz, hogy karban tartsa.
2021. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

"Pl. nem mindegy, hogy egy webáruház vagy videómegosztó ahova 4K-s videókat tölthetnek fel"


Hidd el, webáruházak alá is szörnyeteg hardver kell, ha nem csak szállingózik a vásárlóközönség.. Nyilván ez nem az Ilonka kézműves fülbevaló shop kategória.

2021. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy ilyesmi: [link]


Tehát egy termék lenne rajta, néhány variációval és azoknak az információi lennének leírva külön fülek alatt, esztétikusan, meg meg lehetne rendelni a terméket...

2021. ápr. 7. 21:39
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanúgy sokba, pláne ha egyedit akarsz. Nem az a lényeg, hogy mi és mennyi van rajta.
2021. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Persze értem, de valószínűleg egy ilyen oldalnak nem akkora a forgalma azért mint mondjuk egy olyan oldalnak ami viszonteladóként legalább 40-50 márkának a termékét árusítja...
2021. ápr. 7. 21:52
 8/25 A kérdező kommentje:

A “sokba” pedig relatív.

Őszintén szólva azzal nem kerültem közelebb semmihez, hogy leírtátok hogy 1 és 100 millió között, mert ezt eddig is tudtam...

Nyílván egy ilyen típusú oldal, amit linkeltem, az közelebb van az előbbihez, de még így is nagyon nagy az intervallum.

2021. ápr. 7. 21:53
 9/25 anonim ***** válasza:
48%
Akkor nem értetted meg, amit írtunk. Keress meg egy fejlesztőcéget, kapsz árajánlatot, tudnak neked estimatelni a fenntartási költségekre is.
2021. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

"Hidd el, webáruházak alá is szörnyeteg hardver kell, ha nem csak szállingózik a vásárlóközönség.. Nyilván ez nem az Ilonka kézműves fülbevaló shop kategória."


Ezt rosszul gondolod.

Egy kidobásra itélt, harmatgyenge PC is megfelelő lehet napi 2-3000 vevő kiszolgálására, mondjuk 2000 féle termékbázissal.

2021. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!