Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyibe kerül egy manapság...

Mennyibe kerül egy manapság profinak számító weboldal elkészíttetése? És milyen egyéb költségekkel jár a programozó kifizetésén túl?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 21:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
15%
Mondtam, hogy nem Ilonka néni webshopja a mérvadó. Ön beszélni magyar?
2021. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

"Mondtam, hogy nem Ilonka néni webshopja a mérvadó. "


Nézd, seggluk. A legtöbb magyar webáruház leszippantaná magát örömében, ha lenne napi 2-3000 vásárlója.

Te egy olyan ostoba arc vagy, akinek még közelítőleg, nagyságrendileg sincsenek fogalmai arról, amiről pofázik és oltogat másokat.

2021. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
59%
Nézd, seggluk. Direkt, kiemeltem, hogy nem ezekről beszélek, ha nem akarod megérteni, az nem az én bajom. Okoskodni meg ráérsz majd akkor, ha láttál olyan site-ot, amin forgalom is van, kisfiam. Mellesleg nyugodtan kipróbálhatod, erőszakolj fel egy magento vagy spryker stacket egy általad vízionált gépre, és sorozd meg gatlinggal, 2-3000 customer, random checkout, stb., és nézd, ahogy összefossa magát. A generált reportokat akár még meg is oszthatod. Hajrá.
2021. ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%

2000 és 3000 átlaga 2500.

Ez, webshopról lévén szó, majdnem ugyanekkora napi látogatottságot jelent, hiszen webshopot a vásárlási szándék okán keres fel valaki. A lepattanó vevőjelöltek max. 20 %-ot tesznek ki.

Tehát, a teljes napi terhelés /látogatószám/ ha nagyon túlozni akarok, akkor 4000 fő.

A webshopok a nap 24 órájából 14-ben vannak igazán terhelve, tehát a látogatók 90 %-a ezekben az órákban keresi fel a site-ot.

4000-nek a 90 %-a 3600. Ez osztva 14-gyel és megkapjuk az átlag szerver load-ot,

Ez óránként és átlagosan 257 látogató, azaz, percenként alig több mint 4 ember.

A maximum terheltségű percek ennek a számnak talán a tizenötszöröse lehet, ez pedig hatvan vásárló, te ostoba veréb.


A napi 2500 vevő, fejenként, egy nem túl duhaj, 5000 Ft-os átlag kosárral számolva is 12 és fél milla bevételt jelent, ami havi szinten 375 milliós forgalom.


Ez egy olyan ország, ahol kilenc millió ember él, és ezekből legalább három millió vagy túl vén, vagy még pelenkába szarik, vagy szegény mint a templom egere.

A hazai webshopok tulajdonosainak 70 százaléka, kis túlzással embert is képes volna ölni a fent számított, 375 millás átlag havi forgalomért.

2021. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%
Te már csak tudod. Ja nem. Hol vannak a marhaságaid alátámasztására készült loadtesztek eredményei?
2021. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

Szutyok, én kb. 20 éve adtam el a [dinamikus felépítésű] portálamat úgy, ahogy volt.

Akkoriban napi 1000 stabil látogatószámot tudtam produkálni, ami nem volt egyszerű, mert kevesen neteztek, hiszen drága is volt és vidéken sok helyütt internet nem is volt elérhető.

A szerverem akkoriban egy P-III-as PC volt, 256 MB RAM-mal, 40 GB-os HDD-vel, 100 Mbit/sec sávszéllel, és akik az USA irányából érkeztek, azok mind dicsérték a sebességet.

Ehhez hozzátartozik, hogy a szerveremen helyet biztosítottam egy másik cégnek is, akik napi látogatottsága az eladás előtt úgy 200 és 350 között volt. A szerver a jelenlétüket meg sem érezte.

2021. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
62%
Ne anekdotázz, hanem adatokat biztosíts.
2021. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
61%
Ha találsz egy végzős egyetemisták 500 alatt megúszod
2021. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen weboldal.

Pl otp weboldal több millió

2021. ápr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Több millió? Nem tudom mit értesz OTP weboldal alatt, de internet bankkal, szerverekkel van az több milliárd is.
2021. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!