Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Havi 50-60 óra munkával, egy...

Havi 50-60 óra munkával, egy képzett programtervező informatikus képes összerakni egyedül, vagy egy kisebb csapattal valami értelmes, a társadalom számára hasznos szoftvert?

Figyelt kérdés

Nyílván több év alatt.


Képzett alatt azt kell érteni, hogy egyetemi végzettsége van meg szakmai gyakorlata, de nem egy tapasztalt szoftverfejlesztő...


Igazából nem a profit számítana, hanem tényleg a teremtés.


Azért 50-60 óra havonta, mert a main állásában 100 órát dolgozik/hó (aminek semmi köze a szoftverfejlesztéshez, bár a matematikához valamennyire igen), tehát azért teljesen másodállásnak sem lehet ezt nevezni, mert annál egy fokkal több idő jutna rá, abból kifolyólag, hogy 70-80 órával kevesebbet kell dolgoznia a megélhetéséért mint az átlagnak...


Mit gondoltok?


(Én laikus vagyok)



2021. ápr. 14. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze.

Bár a megfodalmazás eléggé homályos. Hogyan döntsük el, hogy mi a hasznos a társadalom számára? Mindenki számára hasznos kell, hogy legyen? Ilyet lehetetlen írni. A többség számára? Akkor ha csak 49% tudja kihasználni az előnyöket, akkor nem hasznos? Vagy akkor is annak minősül, ha csak egyetlen ember életét könnyítjük meg, vagy szerzünk neki kellemes perceket?

Én egyébként utóbbi állaspontot képviselem. Ha az ember olyasmit alkot, ami akár csak egy embernek is pozitív élményt okozott az életében, akkor azt már érdemes volt megcsinálni.

2021. ápr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az hogy hasznos nem jelenti egyből hogy bonyolult is. Iszonyatosan hasznos pl az undo-redo, aztán egy teljesen általános rendszert megírsz pár óra alatt, nem kell mindenhez száz ember.
2021. ápr. 14. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Haszontalan szoftvert írni, azért elég nehéz feladat.

ki lenne az a hülye, aki azon agyal, majd dolgozik, hogy olyasmit írjon, ami nem kell senkinek, még talán magának sem?


Ezt írod: "Nyílván több év alatt."


Régebben, úgy 20 éve a matáv este 19.00 és reggel 6.00 között biztosított internet elérést, napi 100 vagy 200 forintért.

Ez az embereket arra kényszerítette, hogy az esti óráikat feláldozzák, az internetezésért cserébe. Az internetezés akkoriban jobbára szoftverek letöltését jelentette, a modemes rendszer engedte, szűkös sávszélességen, max. 56kbit/sec sebességgel. Egy-egy CD-ROM tartalma nagyjából három éjszakán átívelő elfoglaltság volt, ha lehetett folytatni a megkezdett letöltést.

Én akkor írtam egy programocskát, ami adott időben [ezt be lehetett állítani] shutdown-olta a windows-os gépet. Ezzel lehetőséget adott letöltésre úgy, hogy nem kellett őrizgetni a gépet. A vonalat bontotta, tehát nem kellett attól tartani, hogy a percdíjas sávba átszalad valaki.

Ez a progi ma már értéktelen, de akkoriban hasznos volt, pedig egyetlen este alatt készült el.


Némi gyakorlattal, körültekintő, alapos tervezéssel simán alkothat valaki komoly értéket, pár hét vagy hónap alatt, akár egyedül is.

2021. ápr. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Nagyban attól függ mi a szoftver. Van amit egy este alatt meg lehet írni.
2021. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!