Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnatok nekem segíteni (C#)?

Tudnatok nekem segíteni (C#)?

Figyelt kérdés

Egy cég kamionjanak két heti (61ora) teljesítményét vizsgáljuk. A kamion majdnem minden nap 100-200kmert megtett(néha volt szabadnapos is).

1. Hany napot pihent?

2. Mennyit ment összesen?

3. Mekkora volt a legnagyobb megtett út egy nap? És a második legnagyobb?

Fontos lenne a segítség ugyanis 9ig le kellene adnom. Akár ha valakinek van kodsora hozza azt is megkoszonnem.



2021. ápr. 16. 08:14
1 2
 1/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Mi?
2021. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
61nap*
2021. ápr. 16. 08:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A határidő mindjárt lejár, de azért megkérdezném, hogy ezeket mégis milyen adatok alapján kellene megválaszolni???
2021. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egy cég kamionjanak két havi teljesítménye 61 nap

Majdnem minden nap meg tesz 100-200 kmert. De néha volt szabadnapos is. És ott van a 3 kérdés

2021. ápr. 16. 08:37
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Meddig jutottál a kódban?
2021. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2.kerdest épphogy elkezdtem
2021. ápr. 16. 08:42
 7/13 A kérdező kommentje:
De ha valaki leirna a 3.kerdesre a kódokat az is elég lenne
2021. ápr. 16. 08:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fuu apám, ez nem egyszerű:D

Szerintem inkább hanyagold ezt a témát.

2021. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom már megbuktál, és jövőre próbálkozhatsz újra, de...

Nézz már utána a programozási tételeknek! Ezek az egyszerű algoritmusok a programozók számára olyanok, mint az ábécé, enélkül még kódmajomnak is rossz lennél. Mindegyik feladat egy az egyben egy programozási tétel. [link]

Megszámolás, összegzés, maximum-kiválasztás, egyedül a 3/b-n kell egy kicsit gondolkodni. Egyelőre "csak" két lehetséges megoldás jutott az eszembe...

2021. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Most amúgy milyen adatokkal kell dolgoznod? Annyit mondtak, hogy csinálj randomszámokat, és azokat használd, vagy van szöveges fájl, esetleg neked kell kitalálni számokat, vagy mivel kell dolgoznod?


Az első feladatnál, azokat a napokat kell keresni, ahol nem haladt semmit, és ha találsz egyet, akkor hozzá kell adni egyet egy változóhoz.

Második feladat összegzés tétele.

A harmadik feladat 1. kérdése az maximumkiválasztás tétele.

A második kérdést, én úgy csinálnám meg, hogy végig megyek a cikluson, amiben az adatok vannak, és azt a számot keresem, ami nagyobb, mint aminél, éppen a ciklus tart, de kisebb, mint az első kérdésnél a maximumkiválasztással kapott eredmény.

2021. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!