Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megirt Python kod futtatasa...

Megirt Python kod futtatasa felhasznalokent? Pl. Linux vagy OSX eseten?

Figyelt kérdés

Kezdo Pythonoskent felmerult bennem a kovetkezo kerdes. Az odaig OK, hogy elkeszul egy-tobb .py file, de mikent lesz hasznalva, mert felhasznaloktol nem lehet elvarni, hogy telepitsen egy 3.xx-s Pythont (Win) is, vagyis nem arra vagyok kivancsi, hogy mikent kell futtani egy fejlesztoi gepen, hanem a felhasznaloi oldalon.

Azt mar lattam, hogy Win alatt lehetseges futtathato (.exe) file-t letrehozni. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy minden esetben mukodni is fog-e, vannak-e korlatozasok.

Nem vagyok tosgyokeres Linuxos, csak mezei felhasznalo. Python file-t Linux alatt "native" lehetne hasznalni, vagy csak bizonyos distro-k eseten?

OSX eseten meg teljesen tanacstalan vagyok.



2021. ápr. 20. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan terjeszted. Ha valamely standalone csomagformátumban (flatpak, snap, appimage, ...), akkor csak simán mellécsapod a runtime-t osztcsá.

Ha a natív csomagkezelőben, akkor pedig megadod függőségként a szükséges Python verziót.

Egyébként Linux alatt is lehet telepítőt csinálni, nincs semmi akadálya.

2021. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!