Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő amíg valaki megtanu...

Mennyi idő amíg valaki megtanulja teljesen nulláról a Python nyelvet egy jól használható szinten? És az SQL -t?

Figyelt kérdés
Nyílván ez szubjektív, de egy átlag biztos van...

2021. máj. 7. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nekem kb. 2-3 hét volt megtanulni a Pythont egy nagyon stabil alap-középszinten 1-2 fontos csomaggal együtt, a végén már egész korrekt dolgokat csináltam benne.

.

.

.

Igaz, én tudtam programozni előtte is, és munkaidőben tanultam, mert melóhoz kellett.


Nem biztos hogy egy határidő kitűzése a legjobb motiváció egy nyelv megtanulására, mert azzal soha sem leszel "kész". Inkább írd le, hogy miért szeretnél programozni tanulni, milyen szinten vagy, miért a Pythont és az SQL-t választottad, stb.

2021. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
87%

Hát az attól függ. Én C#-ot és Javat tanulok 5 éve. És ez tényleg egy véget nem érő hadművelet. Például pythont is tanultam de sql-t. De szerintem soha sem tudnám rendesen megtanulni.


Ha nekilendülsz akkor talán pár hónap mire túljutsz a prog 2-es anyagon magadtól.

2021. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pythont meg lehet tanulni akár 1 hónap alatt is nulláról, persze ezek csak az alapok, nyilván nem fogsz még érteni a mesterséges intelligenciához meg a gépi tanuláshoz meg sok máshoz sem. De ha megvannak az alapok utána el lehet már sajátítani egyéb library-ket is, amivel ki lehet bővíteni a tudásod.
2021. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

" Én C#-ot és Javat tanulok 5 éve. És ez tényleg egy véget nem érő hadművelet."


Ez azért nem így van. Más dolog egy nyelv szintaxisát elsajátítani és megint más egy nyelvben rejlő lehetőségeket felkutatni és alkalmazni.


Egy-egy nyelv elsajátítása 30-50 kulcsszó és némi grammatikai szabályrendszer.

Bizonyos alapeszközök minden nyelvnek sajátjai, tehát az if, az elöl- és hátultesztelős ciklusok, a számlálós ciklus, az értékadó utasítások, stb. semmi gondot nem okoznak annak, aki egy másik nyelven már megtanulta legalább az alapokat.

2021. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!