Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozási feladat...

Python programozási feladat megoldásában tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok lenne egy programozás feladatom, amire nem igazán tudok rájönni, hogy hogy kellene csinálni. Valaki esetleg tudna benne segíteni?

Ez lenne a feladat:


Adott egy m x n méretű mátrix és egy k pozitív egész szám. Készítsen programot, amely megnézi a mátrixban lévő négyzeteket (egy részmátrix, pl 1x1 vagy 2x2, stb. méretű részmátrix) és visszaadja annak az összegét, amely a legnagyobb, de még nem haladja meg k értékét.


Példák


bemenet: matrix = [[1,0,1],[0,-2,3]], k = 2

kimenet: 2


bemenet: matrix = [[2,2,-1]], k = 3

kimenet: 3



2021. máj. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Ilyet plíz ne:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


Ez a kérdés alatt 5-tel ugyan ez...

2021. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elvileg töröltem pedig szóval nem értem, de próbálom orvosolni köszi, hogy szóltál!
2021. máj. 10. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Este 10ig szenvedtem neked közös ismerősünk miatt/által a háziddal, amit nem is kevésszer tettél fel. 9 órás munkanap, és 2 óra ügyintézés után...

Elvártam volna, hogy legalább ne felesleges legyen, azaz tanulj az elméletre...

H.Cs.

2021. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 again:

mindenesetre ha a szándékod megvan/meglesz valamikor rá, akkor kereshetsz időnként segítséggel/korrepetálással (bár maga a python nem megy, de ezer más igen).

2021. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!