Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel érdemes foglalkozni (a...

Mivel érdemes foglalkozni (a szabadidőmben) ha érdekel a Data Science, és Machine learning?

Figyelt kérdés

Nézegettem álláshirdetéseket ilyen ágakon, és úgy vettem észre, hogy a Python és SQL tudás szokott általában az elvárt lenni. Ezeken belül (vagy kívül) van valami amire különösebb figyelmet kellene vetnem?


Az egyetemen matematikát fogok tanulni. Nem mertem bevállalni az informatikai szakokat, mert attól tartok, hogy nem fog a szoftverfejlesztés túlságosan érdekelni (akkor már inkább gazdasági irányba mennék tovább a későbbiekben)

Viszont a fent említett ágak érdekesnek tűnnek, szóval így bónuszként szívesen barátkoznék a témával. Aztán hátha komolyabban is meg jön a dolgokhoz a kedvem. A matekos háttere a dolognak úgy is meg van.



#tanulás #munka #hobbi #Adat elemző
2021. máj. 12. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:
88%
Egy kis SQL tudás alapműveltség az adatelemzőknél. Pythonnál ismerd a szintaxist (nem túl nehéz), és néhány fontosabb csomagot, pl. Pandas, Numpy, scikit-learn, a megjelenítéshez seaborn vagy matplotlib, rengeteg hasznos csomagot találhatsz ami az aktuális feladataidat megkönnyítheti. Az adatelemzés kb. csak annyiban hasonlít a fejlesztéshez, hogy a munkaidőd része a kód írása, és jobb helyeken issue trackerben vezetitek az előrehaladást. De általában elég az alapszintű programozói tudás, inkább a statisztikai tudáson és a kreativitáson (hogy megtaláld az összefüggéseket, jól kell "kérdezni") van a lényeg. Néhány helyen fontos lehet a domain tudás, nem árt ismerni a lépegető kutyafaxok lelki világát, ha a cégnél lépegető kutyafaxok adatait kell elemezni. Rengeteg adatbázis letölthető a netről, olyan adatokon gyakorolsz, amin csak szeretnél.
2021. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!