Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a szoftverfejlesztői...

Mik a szoftverfejlesztői gyakornokkal szembeni elvárások felvételnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most nyáron lesz aktuális a kötelező szakmai gyakorlatom elvégzése. Lassan el kell kezdeni jelentkezgetni több helyre is, de előtte jó lenne tudni mire számíthatok. Próbáltam utána olvasni, hogy mit várnak el a jelentkezőktől, van-e éles állásinterjú vagy sem, de nem nagyon találtam erről semmit, amit meg igen azok is ellentmondásosak voltak. Most így a járvány alatt duplán érdekel, hogy hogyan is történik ez. Mik a tapasztalatok ez ügyben, mennyire gyakori a rendes interjúztatás? Esetleg mik azok a témák amiket előszeretettel szoktak kérdezni (teszem azt OOP, code smells, stb.)? Sajnos korábbi félévekből nem minden maradt meg, mivel nem kellett aktívan használni, éppen ezért kicsit félek nehogy olyan kérdésekbe szaladjak bele amikről fogalmam sincsen. Köszi előre is a segítséget!



2021. máj. 15. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
4%

Nem szoktak kérdezni semmit. Elég ha igazolod a jogviszonyodat az intézménnyel, ahova jársz.

Egy-két keményebb helyen a tanulmányi eredményedre is kiváncsiak, mert előfordul, hogy a gyakornok később, megszokván a helyet, oda szerződik.

Olyan is előfordulhat, hogy a gyakornoki idő lejárta után státuszt ajánlanak, aztán, ha nekik elég jó vagy, akkor lebeszélnek a még hátralévő szemeszterek elvégzésétől.

Ebbe bele ne menj.

2021. máj. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Nyílván, ha gyakornoki az, hogy mész valahova "gyakorolni" avagy tapasztalatot szerezni valós környezetben valaki felügyelete alatt. Neki nem az a feladata, hogy oktasson, hanem ad valamit és old meg. Kvázi mentorál.

Ehhez ugye alapfeltétel a témakör ismerete, ami interjúvolni szoktak, tehát 70-80%, hogy nem úszod meg. Meg mikor főállást keresel, akkor meg FIX, hogy interjú az lesz. Szóval itt az ideje elkezdeni. :) Másik oldalról, pacsira azért nem adják csak úgy, mert egyetem/főiskola megteheti, hogy azon cégét nem fogadja el. Ez presztizs veszteség az adott cégnél is.


Tip.: Jelentkezz állásokra (még ha nem is a legjobb), és interjúra feküdj rá. Ne érdekeljen, ha nem vesznek fel. Interjú gyakorlás a cél. Én csináltam ezt 4-5x egymás után, hogy jól teljesítsek majd ahova akartam menni. :)

2021. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

A kettes válaszadó hülyeségeket firkál.

Nem túlzás, de egyetlen mondata sem fedi a valóságot.

Nem csoda, hiszen lövése nincs a témáról.

2021. máj. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!