Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem mellett mennyit érnek...

Egyetem mellett mennyit érnek a saját projektek?

Figyelt kérdés

Tehát egy állás hírdetésben benne van, hogy X és Y dologban legyen tapasztalatom, akkor ehez elég annyi friss diplomásként vagy még egyetemistként ha van a témával kapcsolatos otthoni minim pojektem?


Esetleg hogy állnak a különféle online kurzusok alatt elkészített projektekkel, amiket nem saját kútfőből ír valaki, csak mondjuk 30%-ban az ő érdeme.


Pl.: Vannak ilyen kódjaim, amik relevánsak lennének, de féle berakni referencia ként (persze úgy hogy feltüntetetem, hogy Y kurzus elvégzése közben készített projekt), mert nem az enyém teljesen.


Viszont ellenérvként meg azt is feltudom hozni, attól függetlenűl hogy azt nem mutatja meg hogy magabiztosan egyedül képes vagyok ilyet kódot előállítani megmutatja, hogy már találkoztam a technológiával és felületesen értem.



2021. jún. 11. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Magánprojekt sokat számít egy interjún. Mutatja, hogy tényleg érdekel a téma és van benned fejlődési potenciál, nem csak végigvergődted a főiskolát, mert állítólag jól lehet vele keresni, aztán csak el akarsz ülni valahol a diplomáddal.


De erre igazán tényleg a saját magánprojekt a legjobb, nem ilyen tanfolyamos beadandók, aminek esetleg a felét az oktató írja.

2021. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Első munkahelynél sokat számíthat. Esetleg a másodiknál. Ha már összeraktál 1-2 év munkatapasztalatot, akkor kevésbé fogják már a home projektjeidet nézni (persze ha van valami ami témába vágó, és tényleg említésre méltó, az jó pont lehet a későbbiekben is).


Igazából én sosem csináltam "igazi" home projektet, a github-om egyetemi beadandókkal, és munkahelyi tesztfeladatokkal van tele. Nemigen láttam magam előtt az időt vagy energiát, hogy valamibe belekezdjek "csak mert". Sosem érdekelt senkit különösebben. Még a karrierem elején meg-megjegyezték, hogy nézték a referenciáimat, ez meg az érdekes volt, de ennyi. Egy-két kreatív home projekt meg tudja mutatni, hogy lelkes vagy, és fejlődni vágysz, de ugyanezt el tudja mondani az interjún mutatott viselkedésed is.


Egy kis plusz tanács: Kezdj el még egyetem alatt dolgozni. Egyetemi hallgatóként sokkal egyszerűbb munkát találni, mint pályakezdő frissdiplomásként. Az egyetemről kijőve többé kevésbé már elvárt hogy legyen legalább egy, de optimálisan másfél-két év munkatapasztalatod.

2021. jún. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!