Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozast erdemes...

Python programozast erdemes megtanulni? ha az ember kesobb profitalni szeretne belole

Figyelt kérdés
konyvelessel foglalkozom. De erdekelne a szamitastechnika. van benne penz es szakmai lehetoseg. egy aranybanyanak tunik szamomra. elkezdtem a pythont tanulni, es eddig tetszik

2021. jún. 27. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha profitálni akar belőle akkor nem étdemes, hanem elengedhetetlen feltétel.
2021. jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem tanulod meg, akkor nem fogsz tudni profitalni belole.
2021. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Fsms ***** válasza:
60%
Igen, az egyik legelterjedtebb nyelv. Ha profi szinten ismered, meg tudsz belőle élni.
2021. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

itthon nem tudom mekkora piaca van, de ha könyvelésnél használod, akkor tudsz belőle profitálni


akár a tanuló mesterséges intelligencia, akár az adatelemzés részét nézzük amikben eléggé erős nyelv, de sok már dologra is használhatod még

2021. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdemes belekezdened. Ha valami extrát szeretnél tanulni, akkor Power BI-t nézegess.
2021. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes tanulni, még akkor is, ha a végén nem leszel szoftverfejlesztö. Bárki, aki számítógéppel dolgozik, hasznát veheti annak, hogy tud egy kicsit programozni. A python elég jó választás nem-szoftverfejlesztö programozóknak, mert könnyen tanulható és nagyon sok csomag elérhetö hozzá.
2021. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

"van benne penz es szakmai lehetoseg. egy aranybanyanak tunik szamomra"

Ne ilyen céllal kezdd el tanulni, mert ahhoz önmagában nem biztos, hogy elég a Python, de általában programozás tanuláshoz jó választás, és utána majd meglátod, hogy merre tovább.

2021. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 zozo256 ***** válasza:
61%

A python az egy olyan nyelv, amit szerintem mindenkinek készségszinten illene ismernie, aki számítógéppel dolgoznik. Nem kell benne überprofinak lenni, de nagyon megkönnyítheti az ember dolgát, ha egy kicsit ért hozzá.

Kicsit olyan szerintem mint az angol, kb. elvárt, hogy mindenki tudja egy alap szinten.

2021. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Honnan veszitek ezt a hülyeséget, hogy a Pythont mindenkinek “illene” ismernie? Miért nem mindjárt a CNC programozást kellene mindenkinek ismerni, esetleg hegeszteni tudni? :D


Az emberek 99.99%-ának teljesen felesleges Pythont tanulni. Aki profi programozó, az felszed annyit a nyelvből két hét alatt, hogy production kódot tudjon írni. Aki adattudós, az hivatalból tanul Pythont (de az ehhez szükséges Python tudás is kb 2 délután alatt megtanulható). A többieknek semmi szükségük nincs a Pythonra. Üzletembereknek meg pláne nincs.


Kérdező felesleges ilyenre időt pazarolni, mondom tanulj PowerBI-t, az még hasznos lehet.

2021. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zozo256 ***** válasza:
32%
Jó, hát nem kötelező ismerni a python-t. Ha szereted pazarolni az idődet, és csomó dolgot manuálisan csinálni, amit mondjuk 5 sor kóddal pillanatok alatt ki lehetne váltani, akkor csak hajrá, nekem aztán mindegy :D
2021. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!