Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme weblapkészítést...

Van értelme weblapkészítést (html, css, javascript) tanulni? Nem terített a piac?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megéri-e webprogramozást tanulni, ha léteznek már erre oldalak, amikben a webprogramozás használata nélkül lehet oldalakat csinálni (wordpress, wix)? A webprogramozáshoz kellő programnyelvek (html, css, javascript, php) aránylag az egyszerűbbek közé tartozik, emiatt nem tanulják sokkal többen és nem sokkal nehezebb érvényesülni? A válaszokat előre is köszönöm bocsánat, ha kicsit kusza lett a kérdés.

2021. júl. 5. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nincs sok.


Eleg nehez komoly allast talalni ezzel, kulfoldon sokan ingyen csinaljak meg a komolyabb projekteket is gyakorlati tapasztalatert meg CV-be tudjanak mit irni.


Inkabb jobban tanulj meg programozni a jelenleg elterjedtebb nyelveken.

2021. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van értelme, mert így is tonnaszámra keresnek JÓ webfejlesztőket.

A Wordpress és társai azok csak arra jók, hogy valaki programozási tudás nélkül összerakjon egy elfogadható weboldalt. De azért nagyon sok helyre egyedi weboldal, webapp, rendszer kell, amire a Wordpress és társai nem lesznek alkalmasok.


Önmagában HTML, CSS, JS az kevés.

Kiindulásnak persze jó.

De rögtön érdemes emellé megtanulni legalább egy front end keretrendszert. Pl.: React/Angular/Vue.js


Továbbá ha szerveroldalon is tudsz valamit, annál értékesebb ember leszel. Ez lehet NodeJs, PHP, Java, Python, ASP.NET, nagyon sok féle lehetőség van. Ha nem akarod magad agyontanulni, de a front end mellé akarsz backend tudást is, akkor nagyon jó választás a Node.JS/Express.


Persze ha valakinek más a szimpatikus, akkor szíve joga.

Nem hinném, hogy telített lenne a piac. Most gondolj bele, hogy összeszerelő operátorból is annyi van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni, de mégis kb még ugyanennyit keresnek a cégek. Itt is kb hasonló a helyzet.

2021. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező a html, css nem program nyelv, az csak leíró nyelv. A php program nyelv és azt hiszem a javascript is programozási nyelv.


De pl. wordpress-nél lehet hogy drag and dropos, de amiket felsoroltál, ha tudod, akkor sablont is tudsz készíteni.

2021. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Az informatikai területen pont hogy hiány van! Olvass utána.
2021. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Van olyan terület ahol nagy hiány van. 4-es vagyok.
2021. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

4 es 5


Nincs hiany.


Tomegevel jonnek az indiaiak, ahol kb minden masodik diplomas informatikus.


Hiany van igen a jo programozokbol.


Ha csak egy mezei informatikus vagy egy diplomaval, nagy esellyel nem vesznek komolyan.

2021. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

6-os ezt írtam, hogy jó programozókból.


Az indiaiak sajnos gyakran a szakmát alul értékelik, mivel egyrészt nem mindegyik jó programozó, másrészt alul licitálják azt a munkát ami bizony komoly pénz lenne, és így gyakorlatilag ezzel saját magukat is egyfajta rabszolga munkába minősítik, ha ostoba a megrendelő, ha nem, akkor tudja, hogy egy indiainak ha gyatra az angol nyelvtudása, vagy hibás kódokat, programokat ír, akkor többet veszít mint keres azon, hogy neki kódoltake gy weblapot, vagy fejlesztettek egy weblapot, vagy valamilyen progrmaot, szoftvert.


Egyébként van olyan terület Magyarországon ahol hiányoznak a jó programozók, legalábbis kb. két éve olvastam ezt.


Nekem is megfordult ez a kérdés a fejemben többször is, többször is bizonytalanodtam el, de mindig volt valaki szakmabeli, aki azt mondta, hogy van értelme és hogy nagyon is keresett szakma. Én most weboldalkészítést tanulok, igaz csak tanfolyam és nem a drag and dropos és de fejlesztem tovább magam, miután ezzel kész vagyok.

2021. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

* kódoltak egy weblapot, vagy valamilyen programot, szoftvert.


Bocsánat a tipokért, javítottam egyből.

2021. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
* nem a drag and dropos, de fejlesztem tovább magam, miután ezzel kész vagyok.
2021. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

#6 "Tomegevel jonnek az indiaiak"

Érdekes, hogy ennek ellenére egy indiai informatikussal sem találkoztam még Magyarországon.

2021. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!