Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ma Budapesten mennyi a reális...

Ma Budapesten mennyi a reális PHP-s fizetés?

Figyelt kérdés

Kb 4 év tapasztalattal?

Ami van:


Backend:

- PHP 7 (8-at is igyekszem tanulni)

-- OOP

-- MVC

-- PDO

-- PHPUnit

-- PSR szabványok

-- Patternek


- MySQL

- Memcached ismeret


Verziókezelés:

- Git

- Subversion


Frontend:

- HTML 5


- CSS 3

-- Flexbox

-- Kezdő Bootstrap ismeret


- Javascript

-- jQuery


Egyéb:

- NodeJs (Csak játszadoztam vele,írtam egy Discord Bot-ot)


Frontenden sajnos nem tartom magam jónak,de igyekszem megoldani a dolgokat,inkább backend-es vagyok.


Én nettó 400-ra gondoltam,bár a nettó 360 reálisabbnak tűnik számomra.

Direkt nézegettem a No Fluff Jobs-on állásokat,az alapján bróbáltam belőni a bért. Alkalmazotti izetésre gondolok elsősorban,nem tudom,hogy van ez KATA-sként.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. júl. 5. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Reális, amennyit gondolsz.
2021. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

(Csak) PHP-val eleg nagy hatranybol indulsz. Jelentkezhetsz esetleg olyan korrektul fizeto cegekhez, ahol nem varnak el technologia/nyelvspecifikus tudast, de a PHP-t meg ott sem szoktak szeretni.

Egyebkent LinkedIn-en erdemes inkabb nezelodnod, nagysagrendekkel tobben hirdetnek ott, mint nofluffjobs-on.

2021. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Most tanulok Java-t,arra is szeretnék majd idővel tovább menni,mondjuk Spring,vagy akár az asztali szoftverfejlesztés (Swing-gel).


Technológia alat gondolom a framework-ökre gondolsz pl. Laravel-lel volt dolgom,de pár éve,és elég kevés ideig. Gondolom azt is meg lehet tanulni legalább alap szinten 1 év alatt. Symfony-val is találkoztam már,pár hónapig használtam az egyik munkahelyemen.


AWS-t is kérnek néhány helyen,azt láttam.

2021. júl. 5. 17:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a helyedben én is azokkal a cégekkel próbálkoznék, ahol általad választott nyelven interjúzhatsz és nem érdekli őket, hogy mivel dolgoztál eddig. Persze ehhez elég kompetensnek kell lenni.
2021. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
S.O.L.I.D. elvek szerint igyekszem programozni,ez nem tudom,számít-e valamit ilyen szempontból.
2021. júl. 5. 17:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Vacuumlabs-nal pl. brutto 3000 EUR korul van a medior fizu es barmilyen tech stackkel interjuzhatsz.
2021. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

A Java-nál a Swinget felejtsd el! Még ami az utódjának számít a JavaFx, már az is évek óta elavultnak számít a Javasok körében. Javaban már nem érdemes asztali appot készíteni. Ha mindenképpen asztali appot akarsz, akkor JS/Electron, C#/WPF, esetleg Python/PySide2.


De Javanál ami megy az kőkeményen a backend fejlesztés Spring alapokon. Ha valaki nem ilyesmi célokra használja a Java-t, annak már nem igazán ajánlott a Java. Persze vannak extrém kivételek, de azokat most nem sorolnám ide az átlag esethez.

2021. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#7!


Köszi! JS/Electron-on pont gondolkodtam! Először nem tetszett,mert sokan írták,hogy lassú,de aztán úgy voltam vele,hogy érdekel. C#-ot régen tanultam valamennyit,de nam maradt meg sok minden. Electron-t mennyi idő lenne elsajátítani? Ahogy írtam,NodeJs-sel csak Discord bot-ot írtam,ott is igyekeztem azért OOP-ben csinálni.


C++-t nézegettem még,egy Codeberry-s alap tanfolyamot csináltam is belőle,meg vettem egyet Bjarne Stroustrup: A C++ Programozási nyelv I-II. kötetéből is. C-be is belenéztem kicsit.

2021. júl. 5. 19:25
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Huh nem tudom mennyi idő elsajátítani az Electront, JS-sel foglalkozom, bár az Electronban nincsen tapasztalatom, de szerintem nem vészes. Én főleg Angularral foglalkozom, Angular appot láttam már átfordítva Electronba, az nem volt egy komoly dolog.


Viszont ha számít a nagy teljesítmény egy asztali appnál akkor mindenképpen a C++ -t javaslom. Annál gyorsabbat nem nagyon lehet, max esetleg Assemblyben, de azért az nem annyira reális na :D

2021. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


C++ tervben van továbbra is,csak nem tudok olyan tanfolyamot,ami tényleg jó lenne. A könyvet is elkezdtem olvasni.


És Angular mennyire nehéz szerinted jQuery után? Nagyon más világ?

2021. júl. 5. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!