Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem ijeszt meg titeket, hogy...

Nem ijeszt meg titeket, hogy egyre több képzett szakember lepi el a területet?

Figyelt kérdés

Tudom vannak bootcampek és ők ontják magukból a kódoló közmunkásokat, de az igazi képzett szakemberek is egyre többen vannak.


Az országon az egyik legnépszerűbb szak a Mérnökinformatikus képzés.


Pl.: BMEn idén 840 Mérnökinformatikust vettek fel, második helyen a villamosmérnökök vannak 334el, ami már drasztikusan alacsonyabb, de még mindig és a 3. helyen az gépészmérnök van 322.


Tehát egyértelműen óriási tömegek mennek Mérnökinformatikára.


Igaz ezeknek csak kb az 2/3 része végzi el ténylegesen a képzést, de más intézményekben gondolom jobb az arány.


Ezen felül megjelentek az üzemmérnöki szakok, amik igaz kevésbé megterhelő szakok, de szintén megfelelő területeken jó elhelyezkedést biztosít.


A BME diplomaosztón Palkovics László (miniszter) is arról beszélt, hogy ennél még jóval nagyobb ütember fogja az állam a jövőben támogatni az informatikai területre lépni kívánókat. Speciális ösztöndíjjal és további képzés formákkal.


Tehát ez csak a kezdet.


Nem féltek, hogy kb mindenki informatikus lesz és mondjuk 10 éven belül nem lehet majd nettó 1-1,5 milliót elkérni programozóként?



2021. júl. 27. 08:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Az egyetem elvégzése nem jelent szakértelmet. Azt majd az elhivatottság és a sok-sok tapasztalat teszi.
2021. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ja és a most végzők ezeken a szakokon, nem féltek hogy túl későn léptetek be?


Tehát pl.: mint a bitcoinnál, ahol aki az elején szált be kőgazdag lett, de ahogy populáris lett és mindenki elkezdett róla beszélni még akár 1-2 nagymama is aki az esti híradóban hallotta és akkor lépsz be akkor már nem profitálható közel sem annyira vagy egyátalán.

2021. júl. 27. 08:23
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

"BMEn idén 840 Mérnökinformatikust vettek fel..."

És szerinted ebből mennyi végzi el? Kb 20-40. De az OKJ-t se végzik el sokkal többen. Amennyi kijön az egyetemekről, normális szakképzésekről évente, annyi nyugdíjba is megy, vagy nem sokkal kevesebb, így érdemben nem nő az informatikusok száma. De a diploma se jelent semmit. Nálunk diplomás emberek nem tudják megírni a beugrót, ami amúgy nagyon alap, én egy befejezetlen diplomával szinte hibátlanra megírtam, fel is vettek dolgozni.

2021. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem ijesztő meg. Annyi területe van az informatikának, hogy bőven lehet olyan irányt választani, amin kevesen vannak. Plusz gyorsan fejlődik ez a terület.

Én matematikusnak tanulok egyébként (és természetesen gőzerővel programozok mellette), egyáltalán nem érzem fenyegetve magam. De persze ki tudja, lehet nagyon naiv vagyok.

2021. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem, egyszeruen csak jobbnak kell lenni az atlagnal, ez pedig nem tul nehez.
2021. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Akit megrémit, hogy kihívások elé állítják - az választ magának másik pályát. De ez - szinte minden szakmában - így működik. A gyengébb képességűek és kevésbé elhívatottak idővel lemorzsolódnak. - Szóval a kérdésedre válaszolva: nem.
2021. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

A bitcoint ide hozni párhuzamnak, hát ez téged minősít, kérdező.


Az informatika jelenleg még expandálódik, ugyanaz a helyzet, mint 15 vagy 20 éve volt. Sok az eszkimó, kevés a fóka. A fóka persze a programozót jelképezi. A JÓ programozót.


A félelem egyébként jogos. De nem a képzésre jelentkezők nagy száma okán, hanem azért, mert az MI jobban, gyorsabban lesz képes kódot gyártani, tesztelni, mint az ember. És ez a korszak már itt van, kb. 10 év kell, vagy már annyi sem.

Na, akkor fogják beszopni a gyengék és a középszintűek.

2021. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen logikával, mint neked van, én is félnék. :D
2021. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

#7 "A félelem egyébként jogos. De nem a képzésre jelentkezők nagy száma okán, hanem azért, mert az MI jobban, gyorsabban lesz képes kódot gyártani, tesztelni, mint az ember."

Te valami prog.hu-ról ideszakadt fazon vagy? :D Az ő köreikben divat ettől rettegni.

A valóság meg az, hogy még a valóságtól elrugaszkodottabb becslések szerint is jópár évtized, mire használható mesterséges intelligenciát sikerül alkotni, de valószínűbb, hogy évszázadok kérdése, már ha egyáltalán sikerül.

Az ugye megvan, hogy pl. a Google fordítója is képes irdatlanul komoly hibákat véteni? Pedig ott nem kell a semmiből algoritmusokat megalkotni.

A gépi tanulást meg nem kéne "intelligenciának" tekinteni. Komoly technikai vívmány, tényleg, de nem csinál többet, mint meglévő minták alapján ad becsléseket. Nem alkot, nem gondolkodik.

2021. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

"A valóság meg az, hogy még a valóságtól elrugaszkodottabb becslések szerint is jópár évtized, mire használható mesterséges intelligenciát sikerül alkotni, de valószínűbb, hogy évszázadok kérdése, már ha egyáltalán sikerül."


Ezt melyik mesekönyvben olvastad, kis dilettáns?


"Az ugye megvan, hogy pl. a Google fordítója is képes irdatlanul komoly hibákat véteni? Pedig ott nem kell a semmiből algoritmusokat megalkotni."


Az ugye nincs meg - honnan is lenne -, hogy a google translator egy szimpla, statisztikai alapú megfeleltetést végez, semmi többet?

Kb. annyi köze van a Mesterséges Intelligenciához, mint neked. Az meg semennyi.

2021. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!