Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért kapok undefined értéket,...

Miért kapok undefined értéket, amikor a JSON szerverről leolvastatom az adatokat?

Figyelt kérdés

[link]


Amikor lefuttatom a lekérést, a lekért adat undefined lesz:

[link]


Milyen visszatérési értéket kell megadni a getServerData függvénynél, hogy működjön?



2021. aug. 24. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A main.js-ben, a hardcoded http://localhost:3000-ról nehezen fogsz adatokat leszedni. :D Tudod, hogy mi az a localhost?
2021. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
for (let row of data.users)
2021. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1

Szerintem ez inkább amolyan (az újraindult) újratervezés-szerű valami, amit a saját gépükön modelleznek egy live-serverrel, tavaly is voltak már hasonló kérdések. (a napokban volt már több ilyen jellegű "érdekes" kérdés; a legjobb az volt, amelyik oldalakon keresztül nem volt képes megnyitni egy vscode-ban szerkesztett html-t, mert nincs ott, ami ott van az egy chrome link - de rá nem kattintott - viszont minden válaszolót elárasztott minősíthetetlen tartalmú és hangvételű privát üzenetekkel, és a válaszai is ugyanilyen stílusúak voltak - valószínűleg valaki pont emiatt töröltette a kérdést, tegnap este még megvolt! de már írt ki újakat... :)



@kérdező

Talán valami ilyenre

function startGetUsers() {

getServerData(" [link]

data => fillDataTable(data, "userTable")

);


esetleg ilyenre

function getServerData(url) {

let fetchOptions = {

method: "GET",

mode: "cors",

cache: "no-cache"

};

return fetch(url, fetch.Options).then(

response => response.json(),

err => console.error(err)

);

}

gondolsz?

2021. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es: a tananyagban azt mutatták, amit tanulok éppen, de nem magyarázták el részletesen, nem igazán értem.


2-es: sajnos úgy se működik

2021. aug. 24. 11:59
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as igen. Külön függvényekbe szedtem az adatok lekérését meg a táblázat kitöltését.
2021. aug. 24. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd át ezt: [link]
2021. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg lekezelni try catch-el a promise-t, és meglátod melyik sorban van a hiba.


És még a hiba előtt logold végig a változókat, meglátod, hogy "meddig" jó még, és hol romlik el.

2021. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@3 "Szerintem ez inkább amolyan (az újraindult) újratervezés-szerű valami, amit a saját gépükön modelleznek egy live-serverrel"

Bakker, így aztán rohadtul nem egyszerű segíteni.


Kérdező, ha a böngészőben megnyitod a JS konzolt, oda tudsz copy-past-tel JS parancsokat, függvényeket bemásolni és ott parancsokat végrehajtani, így is lehet elég gyorsan hibát keresni.

2021. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(3) [{...}, {...}, {...}]

részt nyisd le és küld el

2021. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sikerült megoldanom. Észrevettem, hogy a fetch után eggyel több then-t írtam.
2021. aug. 24. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!