Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van Miskolcon ilyen...

Miért van Miskolcon ilyen kevés fejlesztői állás?

Figyelt kérdés
Ez normálisnak számít, hogy Miskolcon ilyen kevés Java fejlesztői állás van, vagy csak rossz időben próbálok keresni (vírushelyzet/nyaralások, stb. miatt)? Mert bárhogy nézem, az már jónak számít, ha max 10 hirdetést találni, de annak is a nagy része legalább 2-3, esetleg még több éves tapasztalatot vár el. Igaz, hogy nem Budapest, de azért azt gondolom, hogy Miskolc se annyira kis város, hogy ilyen siralmas legyen a helyzet. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez várhatóan nem is fog javulni, vagy inkább csak ideiglenes állapot? Esetleg én próbálok rossz helyen keresni és ezért nem találok? Mivel konkrét cégneveket nem nagyon tudok, akiknél érdemes lenne nézelődni, így csak a profession, stb. helyeken tudok keresni. Akiket esetleg mégis ismerek, ott meg vagy csak más munkakörbe, vagy Budapestre keresnek embereket. Ilyenkor érdemes lehet úgy is beküldeni egy önéletrajzot, ha éppen nincs nyitott pozíció, vagy úgy nincs értelme?

2021. aug. 30. 17:55
1 2
 1/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

2-3 év tapasztalat csak egy vágy, nem elvárás.

Küld el mindenhova és lesz ami lesz.


Érdemes elküldeni a cégeknek is külön akiket nem találtál meg ott, illetve linkedinre regisztrálni és aktívkodni, hogy megtaláljon egy fejvadász.

Ha elküldöd a cégeket akiknek van hirdetése mondok még párat akiknek nincs

2021. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Keves? Evosoft, ETEO, W.UP, Dorsum, fps, Nuage, Dachs, Bosch, Shiwaforce stb.

Raadasul rengeteg cegnel van mar lehetoseg 100% remote munkavegzesre, nincs is helyhez kotve az ember, nem kell Miskolcon keresni.

2021. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A linkedinre én is gondoltam, de nem gondolom hogy tapasztalat nélküliekre olyan nagy igény lenne, hogy ők keressenek engem.


2-es, a lista szép lenne, de a nagy részénél itt sincs nyitott pozíció. A távmunka meg megint egy olyan dolog, ami inkább azoknál engedélyezett, akiknek már azért van valamennyi tapasztalatuk. Nem gondolom, hogy sok cég lenne aki kezdőknél is engedélyezné.

2021. aug. 30. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én is pont állást keresek Miskolcon, de én Javascriptes állást.

Java-s állásból annyi van mint égen a csillag, csak épp nem Miskolcon.

PHP-s állást láttam Miskolcon.


Javascriptes állást meg vidéken kb nagyítóval kell keresni :(

Persze junior szintre gondolok itt.



LinkedInre én is kitettem magam, javaslom neked is azt.

De ahogy elnézem Junior fejlesztő úgy kell a cégeknek mint a rákos daganat. Rettentően el vannak szállva a cégek, azt hiszik, hogy a Senior fejlesztő a földből nő ki máról holnapra. Nem is értem, hogy gondolják ezt :(


Visszatérve a Java-ra, a Telekom kb 6 millió Java állást hirdet, persze full stack Reacttel meg folyékony német nyelvtudással, meg jó pár év tapasztalattal. Vicc az egész!

2021. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem kellenenek a juniorok, akkor a miskolci egyetemistak nem tudnanak elhelyezkedni peldaul. Pedig nagy reszuk el tud, en is ott folytattam, ahol a szakmai gyakomat is csinaltam.
2021. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen ám, de a Miskolci egyetemistákat GYAKORNOKKÉNK keresik, amihez kell aktív tanulói jogviszony, ha ez nincs, akkor semmit nem ér az egész.
2021. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha gyakornokkent keresnek oket, akkor senkit nem vennenek fel a diploma megszerzese utan.
2021. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pedig ilyenekből van nem egy:


[link]

2021. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jelentkezz erre:

[link]

Vagy a tobbi miskolci lehetosegre, ami nem igenyel aktiv tanuloi jogviszonyt. Szerencsere nem csak Bosch van Miskolcon.

De tessek, Vacuumlabs pl. toboroz juniorokat, engedelyezett a 100% tavmunka (junior szinten is) es szabadon valasztott stacken interjuzhatsz:

[link]

2021. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemaRendőrség ***** válasza:
40%

Boschban c#ot használnak

De a kettő között az a különbség hogy import helyett using, map helyett dictionary.

Gratulálok, ugyanúgy értesz a c#hoz mint a javahoz.

A technológiák is hasonlóak, spring és .net core, ha egyik megy akkor a másik is fog 2 nap után.

2021. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!