Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascript-el lehet txt-ben...

Javascript-el lehet txt-ben keresni?

Figyelt kérdés

Már órák óta keresem, de nem találtam hasonlót:

Tegyük fel van egy barát.txt és abból szeretném megtudni az életkorokat:

Józsi 15

Pisti 25

Ági 18

Kati 21


Add meg a nevet:

És azután csak annak az életkorát és nevét írja ki, akit megadtam.



Fájból tudok beolvasni, meg kiírni az egész tartalmát, de keresni sehogy se tudtam.. :(


2021. szept. 12. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Többféléképpen is meg lehet oldani, a fájl tartalmát tömbre bontod, végigmész a sorokon, search() függvénnyel megkeresed az adott nevet és split() függvénnyel vagy rexep-szel kiszeded az életkort.
2021. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2021. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, ezt megtaláltam én is. De itt csak a file beolvasása van, nincs az, hogy azzal hogy lehet dolgozni
2021. szept. 12. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor beolvasod a szöveget - akár XMLHttpRequest segítségével kliensoldalon, akár readFile(Sync) segítségével nodeJS-ben szerveroldalon - akkor egy karakterláncot kapsz vissza - kb. így fog kinézni (a \n a sortöréseket jelöli):

data = 'Józsi 15\nPisti 25\nÁgi 18\nKati 21';


Hogy ez a karakterláncból kereshető "adatbázist" alkossunk, először a karakterláncot fel kell bontani a sortörésenként (\n) sorokra és a sorban szóközökként oszlopokra (névre és életkorra) - például így egy két dimenziós tömbbe:

db = data.split('\n').map(rows=>rows.split(' '));


Ebben a tömbben aztán lehet keresni, amire több mód is van - példának okáért szimpla lineáris kereséssel: végigiterálsz a tömbön, és ha megtalálod, akkor a talált sort visszaadod, ha nem, akkor meg valami más értékkel (például logikai hamissal) térsz vissza:

[link]

2021. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, kipróbálom :D
2021. szept. 12. 20:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!