Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják sokan, hogy az...

Miért mondják sokan, hogy az MacBook-ok rosszak a programozás tanulásához?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 17:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Kik mondjak? Hol? Kuldj linket.
2021. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Itt is sokszor írják.

Például ha valaki belinkeli, hogy ilyet venne programozás tanulása céljából, sokszor írják, hogy “vegyél valami normális gépet, DELL-t vagy HP-t”.


De szóban is sokszor hallottam már hasonlót.

2021. szept. 13. 17:23
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Beirtam a kategoria keresobe, hogy "macbook", elso kerdes:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Itt pont az ellenkezojet latom.

Linkelsz olyan kerdest, ahol kifejezetten azt mondjak, hogy rossz programozas tanulasahoz?

2021. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%

Nem azt mondják, hogy rossz programozásra.


Szimplán programozás _tanulásához_ elég egy jóval olcsóbb gép is, pl. Ryzen 3/5, 8 GB RAM-al és 250-500 GB SSD-vel. Ha a Ryzen 5-ös konfigurációval számolok, úgyis bőven megáll 200-230 körül

2021. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%

Illetve egyetemhez nem ajánlják. Az oktatókat nem érdekli, hogy MacBook-ra van-e az adott program vagy sem, így sokat kell vele szívni egyetemen.


Az egyetemi oktatáshoz a windows a legjobb, mivel akkor mindenképp fog futni, ami kell az órákhoz.

A linux még okés, de ott is kicsit bonyolultabb lehet a beüzemelés. A Mac meg simán csak szívás a köbön.

2021. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

"Az egyetemi oktatáshoz a windows a legjobb" úgy néz ki egyeteme válogatja... Nálunk megmondták hogy Windows-t ne is indítsunk, 1 program volt amihez kellett, 1 órán, többet nem használtunk Windows-t. Vagy olyan teremben voltunk ahol iMac-ek voltak (5%) vagy valami Linux disztrot (95%) használtunk.


Tökéletes a Mac programozáshoz, egyetemhez sokan az ára miatt nem ajánlják. Ha van, vagy neked megéri venni egyet, mert megengedheted magadnak, egészségedre. Nem lesz szívás, sőt sok előnye is lesz, ami Windowson nincs/nehéz (WSL nélkül, mert az megint Linux), de programozásról (ha nem Objective-C vagy Swift-ről) beszélünk semmi előnye nincs egy Linux-al szemben. Swift és Objective-C viszont csak Mac-en van (hackintosh, tudom...).

2021. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

#6

Ja, ööö, izé, én egyetemekről beszélek.

Amely képzéseket elismerek, mint egyetemi színvonalú képzés, ott tudom, hogy a win a jobb.

2021. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én a Logic miatt vennék inkább Apple terméket.
2021. szept. 14. 22:23
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

#5,#7

C++ -t tanítanak általad leírt képzésen?

Ha igen és a feladat az hogy a Boost library segítségével valósítsd meg XY-t hogy csinálod Windows-on?

A lib telepítése itt van leírva: [link]

Ez egy hosszabb procedúra...


Linuxon? sudo apt-get install libboost-all-dev

Macen? brew install boost

Ez miért bonyolultabb? Én elhiszem hogy te is tudsz példát ahol esetleg jobb a Windows, de attól nem lesz összességében jobb a Windows programozáshoz, csak ahhoz az 1 példához lesz jobb. Ehhez meg pont rosszabb... Egyetemi képzésen tudtommal nem csak 1 nyelv van, de javítsatok ki ha tévedek (mi még tanultunk C, C++ , C#, Python, Java és Prologot is)...

2021. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

#9

Cpp van, de az általad leírt könyvtár nincs.

Azért mert van egy nyelv még nem kell a világ összes könyvtárát telepíteni/használni.


"attól nem lesz összességében jobb a Windows programozáshoz"

Nem, nem ezt állítottam. Sőt a kérdés sem erről szólt, olvasd újra.


Az állításom az volt, hogy egyetemen mivel jár a legjobban az ember.

Igen, a céges gépen én is linuxot használok, de egyetemen még mindig hátrány a mac és linux is (a linux nem annyira, mint a mac, de ez már mellékes).

2021. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!