Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Web technológiai kombinációk?

Web technológiai kombinációk?

Figyelt kérdés
pl. Laravel + Vue.js vagy Node.js + React. Ezek csak példák voltak, nem vagyok biztos benne hogy valóban jó kombinációk e.

2021. szept. 18. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem hinném, hogy ezekben van jövő. Nem sok értelmét látom.
2021. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Backend és Frontend tekintetében nincsen összeföggés. Lényeg, hogy legyen közös interface. Az egy másik dolog, hogy melyik melyiket részesíti előnyben. Persze az se fontos, hogy ezek egymásból induljanak ki: azaz lehet egy Nginx-en a VueJS és egy másik porton a Laravel API rétege.


Én használtam már így:

.NET Core + Angular

Java (Spring) + Angular

Java (Spring) + VueJS

PHP (Laravel) + VueJS

PHP (Laravel) + Angular


Elsővel meg azért nem értek egyet, mert ezt hívják microservice témakörének, ahol az UI konkrétan le van választva a BackEnd minden komponenséről.

[link]

2021. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Folytasd kérlek
2021. szept. 18. 12:59
 4/15 anonim ***** válasza:
Mármint mit is? :D (#2 voltam)
2021. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az elsőnek irtam akkor mikor a te üzeneted nem jelent még meg
2021. szept. 18. 13:05
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem olyan kombinációt használsz, amit ismersz, vagy amit kedvelsz.

A REST API-s megoldásra én is dobok egy pluszt.


Így az API-t megírod tetszőleges, szimpatikus backend nyelven, technológiával, aztán a frontend teljesen elkülönül, csak HTTP kéréseket indítasz a frontendből a backendre. Számomra ez a legszimpatikusabb.


Én Angularos vagyok, mellette Node.js + Express.js-t részesítem előnyben.

De Angular helyett sok helyről hallottam, hogy a Vue.js sokak kedvence.

Ha nem elsődleges célod, hogy elhelyezkedj frontend fejlesztőként alkalmazotti státuszban, akkor szerintem érdemes Vue.js-t használni.


Backendnek pedig amit jónak látsz, nekem nagyon bejött a Node.js és Express.js MongoDB-vel, de ahány ember, annyi féle vélemény.

2021. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

A 6os vagyok.

A jövőt illetően meg mindenki azt mondja, hogy az a jövő, amit szeret :D

Szóval ha még nagyon nagyon objektíven is közelítjük meg a dolgot, akkor a nemzetközi trendeket figyelembe véve körülbelül ezt látni:


Java - az utóbbi időben eléggé csökkent a támogatottsága, de még mindig nagyon masszívan támogatott, rengeteg álláslehetőséggel.


PHP - Főleg stagnál, növekedni nem igazán növekszik, a magyar közoktatásból lassacskán kiszorul, viszont a milliárdnyi Wordpress, Drupal stb. CMS-ek miatt óriási mértékben van jelen a neten. Ezt eltekintve szerintem abszolút nem jövőtálló. Nyilván aki PHP-s, az úgysem ért velem egyet, meglepődnék ha igen.


Python - Az utóbbi időben úgy jött fel mint a talajvíz, mára már nemzetközileg a legnépszerűbb nyelv, főleg a mesterséges intellgencia, gépi tanulás, data science területeken, de a weben a Django-val és a Flash-kel is eléggé népszerű. Szerintem abszolút jövőtálló.


Javascript/Node.js - Valamennyire népszerű, Magyarországon inkább nem, ami a backendet illeti, viszont például a PayPal Java-ról Nodejs-re váltott, szóval szerintem valamennyire jövőtálló. Könnyű megtanulni, annak aki már eleve frontend fejlesztő.


C#/.NET - Nagyon sok helyen használják Magyarországon is, rengeteg álláslehetőség van vele, számomra nem szimpatikus, de nagyon sokan imádják. Szóval akinek C# tapasztalata van, az nyugodtan megtanulhatja, használhatja, ha számára szimpatikus.

2021. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet hogy én kicsit ragaszkodok a nyers programozáshoz. backenden PHP és frontend jquery. ajax-al kommunikálok a kettő között.
2021. szept. 18. 13:38
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

#7-es egyetértek, ha már nyelveket tekintjük.


Python-ban valóban egyszerű programozni, főleg adatokat kezelni.


NodeJS az valóban erős, és nagy teherbírású.


Java esetében, hogy megjelent a Reactive Java ( [link] Tesztek szerint NodeJS-el egymást pár%-al előzik meg, közel azonos.

Lásd egy a sokból: [link]

2021. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
PHP + HTML + CSS + AJAX. Vagy nem tudom mire gondolsz...
2021. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!