Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kell tennem, hogy programo...

Mit kell tennem, hogy programozó lehessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már rengeteg ideje foglalkoztat a programozás, több éve. Van benne egy kicsi tehetségem is (talán). Robloxon szoktam néha összedobni valamit, igaz ott csak Lua-t használnak, de mégis kezdésnek meg kell ismerni valamit.

Jelenleg gimibe járok, 1. évfolyamos vagyok, pár hete kezdtem. Főiskolán szeretném kitanulni ezt a szakmát, úgy tudom hogy szakközépbe is el lehet végezni, de én inkább szeretnék diplomát szerezni.

Pontosan nem tudom még melyik részére is szeretnék menni, vannak szoftverfejlesztők, html programozók, android applikáció programozók, sok fajta.

Az lenne a kérdésem, mire lesz szükségem hogy egy programozói fősulira felvegyenek? Éppenséggel tanuljak meg előre egy programozási nyelvet (gondolom nem Luat, hanem valami ismertebbet)? Miből fog kelleni tennem érettségit (kötelezőkön kívül)? Matekban elég jó vagyok, úgyhogy az nem hátrány, és angolból is napi szinten nézek videókat, szóval értelmezni tudom azt amit mondanak, vagyis legalább a 98%-át.

Angolból terveznék letenni egy B2-es nyelvvizsgát, mivel szükség is van rá ebben a világban, és hát olyan szakmára mennék aminek az alapja az angol.

Egy lényeges dolog amit még a végére megemelítenék, hogy bocsi ha összecsapott lett, és hogy nem Magyarban élek, hanem Szlovákiában (ez lényeges a főiskolák miatt). Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. szept. 24. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
A kérdések zömét már a leírásban megválaszoltad magadnak. Hogy milyen érettségi kell, hogy felvegyenek? felvi.hu.
2021. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Info érettségi, ha pedig szakgimibe jársz akkor lehet megéri azt az 1-2 évet a szakma, aztán egyetem mérnök szak.(nem ismerem a szlovák oktatást sem az egyetemeket) Angol nagyon jó alap, tanuld mint az állat.


Válassz ki egy nyelvet ami tetszik, aztán átfogóan kezd tanulni az alapoktól, hogy legyen mire építkezni és minél szélesebb legyen a tudásod, pl. backendnek python,c#, frontendnek html css alapos tudása, aztán javascript és php, tanuld meg az sql használatát és az adatbázisokat.

Használj w3schools-t, github-ot, stackoverflow-ot, illetve keress interaktív oldalakat ahol nem olyan szürke karótnyelt a tanulási folyamat pl. codecademy.com.

2021. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%

Emelt infó/fizika, emelt matek kell ha jó egyetemre akarsz kerülni. Nem tudom néztél-e emelt matek érettségit, ég és föld a középszinthez képest, utóbbit első év végén kettesre bárki megírja, de hármas is megvan ha tudsz mindent az évből, ez a szint emelten a kettes negyedéhez ha elég, ott nagyon kevés a potya pont.

Nyelvvizsga mindenképp előny, de annyit azért nem jelent mint sokan gondolják - plusz ha angolból emeltezel, 60% felett rögtön ki is vált egy B2 nyelvvizsgát.


A Lua teljesen jó kezdésnek, programozni kell megtanulnod, nem számít milyen nyelven. Python t szokták még nagyon mondani, tanulhatóbb a legtöbb nyelvnél, kevesebb dologra kell figyelni, de hogy az első 1-2 évben mit használsz az jobbára teljesen mindegy.

2021. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Akik itt az emelt matekot ajnározzák azért elmondanám hogy egyetemen 0.-ról kezdik.

A pár bizonyítás és talán némi(ami még 2-esre sem elég egy analízis ZH-n)deriválás/integrálás, határérték számításos nem oszt nem szoroz, többsége aki hallott előtte ezekről ugyan úgy kibukik ha nem tanul, a matek tipikusan szorgalmi + némi készség tantárgy. Szóval ha mindenképpen valamibe az ember időt akar ölni egyetem előtt az biztosan nem a matek, mert felesleges.

Egyetemen úgy is átveszik 0.-ról, és többnyire 1. félévben is sokszorosan túllépik az emelt matek követelményeket, talán 1-2 előadáson jelent csak előnyt az emelt matek.


Angolt támogatom, de legalább C1-es szinten, mert interjúkon előkerül. És igazából nem a papír a lényeg hanem hogy jól tudj beszélni, és értelmezni. Ha ez megvan akkor a B2 eleve gyerekjáték.


A szakgimit szintén, egyetemen ezt is 0-ról veszik de általában az első 2 fél év anyagát a szakgimisek simán letudják, ezzel is némi előnyt szerezve.

Arról nem is beszélve hogy itt elsősorban a gondolkozásmód elsajátítása a cél, ami már a szakgimiben kialakulhat.


Szóval összesítve tanulj jól és legyél szorgalmas.


BSC mérnökinfó/proginfó a jó választás az esetben ha megfelelő alapot szeretnél majd később, matektól nem kell félni szerintem. Fizikát viszont nem árt átnézni, hogy legalább a gimis anyaggal tisztában legyél.(bár ha előkerülnek az áramkörök, az elektronikai elemek akkor igazából mindenki tiszta lappal indul)

2021. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
#4 sok iskolában rá se néznek a jelentkezési lapodra ha nincs emelt matekod, hogy lenne felesleges? Nem azért kell emelt matek hogy megtanuld azt amit az egyetemen tanulnál, arra az egyetem van, hanem azért hogy beengedjenek a kapun.
2021. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Na ne vicceljünk már. Egyáltalán nem elvárás az emelt matek sehol, csak előny.
2021. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

#5.Hülyeség.

Emelt közismereti infóval is beengednek, cserébe azzal amit ott tanulsz letudsz 2 félévét, ameddig az emelt matekkal kb. kitörölhetted...

Itt arról van szó hogy az időt úgy kell beosztani hogy minél hasznosabb legyen a későbbiekben, és olyant tanuljon ami idővel megtérül.

A matek nem ilyen, ha meglesz a diploma nem fogsz a munkahelyeden deriválgatni, sőt a vizsgák után el is felejted amit tanulsz...

2021. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

"#4 sok iskolában rá se néznek a jelentkezési lapodra ha nincs emelt matekod, hogy lenne felesleges? Nem azért kell emelt matek hogy megtanuld azt amit az egyetemen tanulnál, arra az egyetem van, hanem azért hogy beengedjenek a kapun."


Még jó, hogy nem az intézmények néznek a jelentkezési lapra, hanem az elért pontszámod alapján sorolnak. Az emelt matek annyiban segíthet csak, hogy +50 pont, ha eléred a minimum pontszámat amely már pontot ad. Ennyi. Na meg az, hogy kötelező 1 emelt tárgy. Akár angol is lehet ez az emelt, mert így a nyelvvizsgát is pipálhatod vele, ha jól sikerül. De, ha már infora mész azért egy emelt info beleférhet. Az kisujjból kéne kirázni, mert ha az nem megy akkor az felsőoktatásba is döcögni fog az illető.

2021. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Sok választ elolvasva úgy érzem emlékeztetnem kell a népet: A kérdező Szlovákiában él, szóval a magyar érettségi meg felvételi rendszer nüanszaival nem fog sokra menni. Köszöntem, sziasztok.
2021. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Attól, hogy szlovákiába él még jelentkezhet magyar intézménybe, ahol is ugyanúgy kell felvételiznie...
2021. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!