Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Otthon elvégezhetős junior...

Otthon elvégezhetős junior fejlesztői teszteknél mennyire magas az elvárás?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy junior fejlesztői munkára, pályakezdő vagyok.

Az önéletrajzom alapján átmentem az első fordulón, majd kiküldtek péntek este egy assessment-et.

Nem mondták mikorra kell végezni, csak azt hogy ahogyan be tudom fejezni.

Gondolom hétvégén úgysincsenek bent vagy nem dolgoznak, szóval majd csak ma este vagy holnap reggel küldöm vissza ahogy végzek.


Egyébként nulla tapasztalatot igényelnek, valamint 3 hónap betanulással indul az egész, márha felvesznek, illetve konkrét technológiákat nyelveket sem említettek, szóval nagyon meglepődtem amikor megláttam milyen típusú feladat volt.

Életemben nem csináltam hasonlót, 3 feladat és 3 opcionális feladat van. Úgy nem lenne nehéz, csak nyilván lassan haladok vele így első próbálkozásra.


Szerintetek ilyen körülményekkel mi lehet az elvárás? (Hogy se nyelv, se tapasztalat, semmi nem kellett hírdetés alapján..)


Lehet hogy csak felmérik mit tudok, és nem olyan érvágó az, ha például csak 2 kötelezőt és mondjuk 2 nem kötelezőt csinálok meg? Vagy illendő mind a 6-ot megcsinálni ilyenkor?


Ilyennel nem szeretném őket zaklatni nyilván, mert úgy ahogy haladok a feladattal, illetve érdekelne, hogy mit érdemes tudni ezekről a hazavihetős tesztekről, mekkora a gond ha valami hiányos..


Az egyik opcionális feladatnál például amit nem tudtam megcsinálni, ott hagytam kommentként, hogy mivel próbálkoztam, csak hogy lehessen látni a gondolatmenetem.


Nektek hogy alakult az első ilyen tesztetek?



2021. szept. 26. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Cegfuggo.
2021. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha van 3 kötelező, és 3 opcionális, akkor szerintem ahogy a nevében is benne van, akkor a kötelezőt kötelező megcsinálni.

Az opcionális pedig előrébb sorol(hat) a többi jelentkezővel szemben.

Nyílván nekik is az az érdekük, hogy valamennyire tudjál dolgozni az elején is, vagyis pénzt termelni nekik, ha abszolút semmit nem tudsz, akkor nem fognak felvenni. Szerintem a 3 kötelező feladat az olyan szintű, amit elvárnak minimálisan.

Az meg hogy a hirdetésben semmit nem említenek, az nem azt jelenti, hogy tudni sem kell. A hirdetések nagy része kegyetlen rossz. Vagy semmi nincs benne, vagy mindent IS kérnek amilyen technológiát bárki kiadott az elmúlt 20 évben....

Csináld meg ahogy tudod, aztán az lesz belőle, hogy vagy így kellesz nekik a jelenlegi tudással, vagy hiába "erőlködöd be" magasabb szinten, az éles feladatnál kibukik az egész, és próbaidő vége.

Azaz mint egy randinál, add magad, és kiderül hogy náluk jó lesz-e.

2021. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Köszi a választ.

Igazából nincs sehol kötelezőként említve, csak én gondolom így. Simán csak task 1, task 2, majd Optional 1, Optional 2.. Szóval igen.


De igen, amit tudok azt megcsinálom, nem akarom magam aranyba csomagolni, hogy utána koppanjak. Annyiban magabiztos vagyok, ha már eljutok oda hogy felvegyenek, nagyon gyorsan tanulok, illetve szeretek is tanulni.


A hírdetések tényleg rémesek. Linkedin-en mindent is felsorolnak mint nyelvek meg technógiák, meg hogy segítenek specializálódni olyan területen ami megy, a weboldalukon meg semmit nem írtak a munkáról, de az email-ben, hogy shortlist-re kerültem, ott meg már junior java back end dev szerepel 😅

2021. szept. 26. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt fogják nézni, mennyire van hozzá affinitásod és mennyire tudsz keresgélni. A betanítós sztorik általában ennyiből állnak. Tképp arra kíváncsiak, hogy tanítható vagy megfelelő nyelvi és logikai alapokkal vagy esélytelen...
2021. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintetek ha hétfőn elküldtem, de ma pénteken sem jött még válasz, akkor érdemes lenne dobnom nekik egy email-t, hogy megkapták-e? 😬

A weboldalukon elég fura volt a form, ráadásul visszajelzés is csak annyi volt, hogy elmentve így nem tudom meg is kapták-e, mert amikor kaptam a tesztet, azt mondták minél előbb ellenőrzik és hamar jelentkeznek.

Viszont nem akarok nagyon lekaparhatatlannak sem tűnni..

2021. okt. 1. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ha viszont arra sem jon valasz, akkor engedd el.
2021. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!