Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet érdemes megtanulnom 2021-ben az alábbi tényeket figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Hosszú lett, köszönöm ha mégis elolvasod.


C#-ban egy Windows alkalmazás elkészítése már nem okozott gondot kb 1 éve, de azóta igencsak hanyagoltam a témát így újra bele kell rázódnom, mert most már mindenképp szeretnék elhelyezkedni fejlesztőként. A nem okozott gondot az azt jelenti, hogy MS-SQL adatbázis kapcsolattal dolgozó programot el tudtam úgy készíteni, hogy abból alap nyomtatást, export-importot, dátumfüggő megjelenítést, háttérben a tálcán való futást, értestés-kezelést meg tudtam csinálni minimális utánanézéssel.


Sajnos a körülmények akkor elvették a kedvem az egésztől és tök más irányba indultam, viszont mára beláttam, hogy semmilyen más munka nem köt le mint hogy kockuljak a gép előtt.


Nem érdekel a játékfejlesztés, inkább az üzleti felhasználásra szánt szoftverek, hasznos lekérdezések kitalálása, megírása ami sikerélményt nyújt. Szeretem, ha valami hasznos lesz. Jelenleg egy állateledel nagykereskedelmi cégnél dolgozom "közép-felső" kereskedelmi pozícióban, ahol igencsak kapóra jön a minimális SQL tudásom, de ez nem igazán van megbecsülve, valamint a filléreskedő, áruhiányos, túl drága, kevés az árrés, le fog járni a szavatossági ideje, forecastolj készletet hónapokra előre...stb világból nagyon elegem van. Nyilvánvaló, sokan a számítástechnikával vannak így, tudom, ez a kiégés és bizony az az érésem, hogy kezd a körmömre égni a kiégés gyertyája.


Szeretnék kreatív munkát végezni, akár még valami FMCG ügyviteli rendszereket értékesítő szoftverfejlesztő cégnél is mint ügyfél tanácsadó, aki felméri mire van szükség és megéri a programozó és az ügyfél nyelvét is, kitöltve az általam állandóan tapasztalt gap-et. Ez a B terv, a programozás az első.


Tetszik a webfejlesztés is, azt szeretném maszekban végezni ha engedi időm, így jött a képbe a PHP (mellé persze JS). A HTML megvan, a CSS félútnál tovább megvan, egyszerű dolgok mennek, CSS grid, Flexbox...ezeket értem.


Tehát nem akarok aprózni, szeretnék magabiztos tudást felszedni, az autodidakta tanulás nekem megy.


Szóba jöhet: Java, PHP (mellé JS), Python...

Ami van: C#(megkopva), HTML, CSS, SQL(mélyebben bele kell rázódnom)

Cél: üzleti, kereskedelmi, gyártástámogatási, banki szoftverek fejlesztése alkalmazottként, csapatban.


Persze nekieshetnék a C#-nak újra, de akkor már Java, azt több helyen keresik manapság. (?)


Szóval mit tanácsolsz, a fentiek alapján merre induljak, ha a cél a sikeres elhelyezkedés, (idővel) tisztességes bérért? Szívesen fogadok történeteket, tapasztalatokat.



2021. okt. 3. 11:00
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
65%

Ha már ilyen szinten ismered a C#-ot, maradj annál! Eléggé keresett az is.

Mellette szerintem érdemes lehet a Python-t is tanulni.

2021. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Webfejlesztés, azért az elég tág fogalom. Mondhatjuk azt is, hogy a Facebook és a Netflix is Webalkalmazás.


Egyébként: Webes témában van olyan, hogy microservice architekúra. Annak meg pont az a szépsége, hogy bizonyos funkciók külön "service", ha jobban tetszik úgy: szerver komponens valósít meg. Nah itt meg használhatsz egyszerre: NodeJS, PHP, .NET Core-t, Python-t ahogy tetszik PER komponens. Azaz pl.: Levelező PHP-ban írod, Authetikációt Python-ban. Ahogy neked tetszik. A lényeg, hogy az API-ja legyen adott.


[link]


De a kérdésesre a válasz: Magyarországon a C# (.NET Core) és a Java az inkább elterjedt téma. Külföldön megy még nagyon a Python.


Adatbázis tekintetében azért felvértezném magam NoSQL-ekkel a tudást. Mint pl.: Redis, MongoDB avagy Cassandra

Olvasd ezt át, hogy miért is: [link]

2021. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Pont ilyen piacképességet növelő tanácsokat várok! Ez a NoSQL téma már bennem is felvetődött.


A webfejlesztés témájában szerintem könnyebben elérhetők az egyszemélyes munkák mert egy átlagfelhasználó nem akar PC alkalmazást, de kellhet neki honlap és a Wordpress valamiért nem jó választás számára, akkor jól jön a PHP. Ilyen tekintetben gondoltam webfejlesztésre, mivel WP honlapból már többet is készítettem, valamelyest egyedi CSS megoldásokkal.

2021. okt. 3. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de ha elmész egy nagyvállalathoz programozni (Oracle, Telekom, EPAM, stb.) akkor "kőkemény" backend vagy frontend lesz és microserivce világ. De! Amúgy egy egyszerű pl.: webshopot is lehet microservice-re bontani.

Pl.:

- account kezelő (mint szolgáltatás, saját adatbázissal)

- raktár (mint szolgáltatás, saját adatbázissal)

- kosár (mint szolgáltatás, saját adatbázissal)


Ezeket felskálázod, azaz minden elemből van 2-3 példány, amit load balance dobál elemek között. Persze közös cache-t használ, így amit lementesz mondjuk kosár1-ben azt vissza tudja adni a kosár2.

Ha meg földbe áll a kosár1 (mert crash mondjuk), akkor sem akad meg a szolgáltatás, mert ott a kosár2 ami kitud szolgálni. :)


Frissítést is tudod szolgáltatás kiesés nélkül kezelni, mert lábanként (szolgáltatás példányonként) lecseréled mondjuk.


De beszélgethetünk szerver oldali async kommunikációról. Pl.: Én így oldottam meg a regisztrációs email kiküldést, hogy gyorsítsak a válaszidőn is, mert nem adódik hozzá email renderelés és SMTP-n át kiküldés. Fogtam egy RabbitMQ-t, beleküldtem azt az információt, hogy ezt-ennek-ilyen adattal akarom kiküldeni, és majd az email szolgáltatásom majd a jövőben feldolgozza, mint a Lidl pénztáros a futószalagon lévő termékeket. (persze szemre/érzésre nem tűnik fel a késleltetés).


Loggolást szintúgy. Annak a típusát, szintjét és üzenetét beküldöm a RabbitMQ-ba, és a logger-service hallgatózik azon a topic-on, hogy mit kell loggolnia adatot vagy metrikát. Erre Cassandra-t használok, mert azt nagy írási kapacitással rendelkezik. Olvasni lassabban tud, de nem is baj arra amire használom.

2021. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Java, php. Ezek mennek a banki szektorban, ha ezt akarod.
2021. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A PHP (még mindig) a web koronázatlan királya. PHP hajtja a világ weblapjainak közel 80%-át (!! 5-ből 4 weblapot PHP motor hajt) de úgy, hogy ebből csak 30% a Wordpress...


A PHP rossz híre még a 2000-es évek elejéről származik, amikor a PHP3/4 még tényleg trágya nyelvek voltak és rengeteg script kiddie (köztük én is :D) ugrott rá a nyelvre... Azóta a nyelv nagyon nagyot fejlődött, a PHP7 már nagyon jó nyelv lett és a most kiadott PHP8 még jobb (saját JIT fordítóval stb.).


Ha megnézed a munkaerőpiaci felméréseket (Stack Overflow stb.) akkor még mindig a PHP állások vezetnek az európai webes piacon (is meg Amerikában is pl.). Ahogyan az 5. írja, a nagy cégek, bankok stb. is tolnak PHP-t a weblapjaik alá (nyilván nem a banki szoftverek készülnek PHP-ban).


Szóval amit én most tanulnék ha újrakezdeném:

- PHP, Laravel

- PostgreSQL

- TypeScript és React vagy Angular


A Python se sokkal rosszabb, csak éppen csigalassú, a munkaerőpiacon meg nagyítóval kell keresni a Pythonos web fejlesztő állásokat.


PHP után meg elkezdenék Go-t tanulni, ez a web jövője. De az első, hogy a PHP legyen meg, ez a webfejlesztés fő nyelve.

2021. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!