Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem mellett tapasztalat...

Egyetem mellett tapasztalat nélkül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első éves egyetemi hallgató vagyok informatikai szakiránnyal.

Pythonhoz, illetve az alapvető weblapfejlesztéses dolgokhoz (html, css.. :'D) konyítok.

Persze a számítógép kezelése, office, stb nem is kell mondani, természetesen komolyabb gondot nem okoz. :D


Tapasztalatom nincs, illetve nagyon minimális, igazából főleg más területeken dolgoztam már, egyre-egyre erős túlzással rá lehet húzni, hogy van kis köze a programozáshoz.


Láttam pár hirdetést ami megtetszett (Zynternen pl. a Morgan Stanleynek vannak erre hajazó lehetőségei), egy próbát megérne? :)


A kérdésem az lenne, hogy mekkora esélyem van első évesként elhelyezkedni a szakmámban, elsősorban mint szoftverfejlesztő (gyakornok)?

Esetleg vannak tapasztalatok?


Aki hasonló területen dolgozik, mit gondol, a munkaerő piacon az, ha esetleg már az egyetem mellett dolgoznék mekkora előnyt jelentene? Jókat olvastam ezen a téren, már csak ezért is szeretnék minél hamarabb belevágni.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. okt. 12. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Nincs tapasztalatom ezen a téren, de sok sikert kívánok hozzá.
2021. okt. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Lehetséges.
2021. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Szakmai gyakorlatot csak a megfelelő feltételek teljesülése esetén kezdhetsz el.
2021. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Közel nulla. Gyakornokoktól is legalább heti 20 óra melót elvárnak, kizárt, hogy első évben lenne ennyi időd. Ezért is szokás utolsó évben csinálni.

Másrészt amit tudsz édeskevés. Html, css kb olyan, mint tudni a szorzótáblát, annyira alap, hogy már elvárás, nem plusz.

2021. okt. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 trichard2001 ***** válasza:
65%
mennyit kéne ahhoz tudni, hogy felvegyenek valahova?
2022. máj. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!