Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell használni a visual...

Hogy kell használni a visual studio code t?

Figyelt kérdés

A sima hello word programot akarom megcsinálni . Beírom ezeket #include <iostream>


int main() {

std::cout << "Hello World!";

return 0;

}


De semmi nem történik. Mit kéne csinálni hogy úgy működjön mint a parancssoros tanfolyamnál?



2021. dec. 7. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy compilert ráereszteni. Faxa tanfolyam lehetett, ha idáig se sikerült eljutni...
2021. dec. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
A Vscode az csak egy editor, nem IDE. Kelleni fog egy compiler és egy pár extension, hogy közvetlen tudd futtatni a kódot. #1 jó támpontot adott, olvasd végig.
2021. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Ez nekem továbbra se megy. Se a hagyományos úton se ezzel a visual studio code al.


Mindent úgy csinálok ahogy mondják. Ha parancssorba fordíttatom le a cpp fáljt akkor elé írom hogy g++ fájlnév.cpp és akkor azt dobja ki hogy A:\>programozás a slot>g++ program1.cpp

'programozás' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.


Tehát itt elő sem állítja az exe fájlt .Pedig a yutubon a magyar gyerek is ugyan ezt csinálja csak más meghajtón.


Ha meg a visual studio code ba írom be . ott ctrl shift B vel lefordítom és létrehozza az exe fájlt de arra meg azt írja hogy nem jeleníthető meg mert bináris adatokat tartalmaz vagy nem támogatott szövegkódolást.


Oké és akkor hol állítom át a szövegkódolást ????

2021. dec. 8. 21:46
 5/25 A kérdező kommentje:

Annyi történt hogy amit visualban lefordít azt a commanderben ha megnyitom akkor a parancssorban megjelenik és működik rendesen.


De a parancssorból továbbra se tudom lefordítani a g++ kóddal és a visualban sem tudom futattni az exe t miközben az jó.

2021. dec. 8. 22:13
 6/25 anonim ***** válasza:

Melyik videóról van szó?


"A:\>programozás a slot>g++ program1.cpp"


Ezt itt nem tudom értelmezni. Itt az A:\ meghajtó "programozás a slot" mappájában lévő program1.cpp-t szeretnéd lefordítani? Mert a path separator Windowon nem >, hanem a \. Vagy csak elírtad?

A g++ útvonala benne van a PATH-ban?

2021. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

1. Floppyn dolgozol? 2021-ben???

2. Ékezetes és szóközt tartalmazó file és könyvtárnevek használata nem jó ötlet.

3. A Windows a + jelet se szereti a filenévben, az valszleg gcc lesz és nem g++

4. A lefordított .exe file-t nem megnyitni kell VsCode-ban, hanem futtatni

5. Ha már ennyit kínlódsz egy szerencsétlen C++ "Hello World" programmal, használj inkább Code::Blocks vagy más teljes IDE-t.

2021. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#7


A gcc a C compiler, a g++ a C++ compiler. A + jel miatt nem problémázik a Windows. Persze, egy Hello worldnek olyan tökmindegy, mivel van lefordítva.


Ezt úgy kéne csinálni, hogy az ember belép abba a mappába, ahol van a forrásfájl, és kiadja a fordítási parancsot (g++ program1.cpp).

2021. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a videót nézem.

Úgy csinálom ahogy mondja ugyan azzal a > jellel választom el és ezt írja ki A:\' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.


Ez a parancssoros verzió.

A Vs code ban meg már elveszítettem a fonalat. Eleve olyan könyvtárakat erőltet oldalt amit direkt kitöröltem mert rohadt hosszú neve volt. Abba a kitörölt könyvtárba akarja menteni a programot mikor már nem is létezik.


Meg a futtatást se értem . Mit kell ott csinálni? Létrehoz egy exe fájlt de nem látok semmit csak hogy a commanderbe ott van és ha rákattintok akkor megjelenik a parancssor a hello wordös képernyővel amire ha entert ütök eltűnik. Szóval így működik.


Csináltam valamit de semmit nem értek belőle . Ti ezt hány évig tanuljátok? És van aki elmagyarázza az iskolában vagy nektek kell kitalálni otthon és közbe a százezres tandíjt fizetni? El nem hiszem hogy ezt élő segítség nélkül valaki végig tudja csinálni .

2021. dec. 9. 19:23
 10/25 anonim ***** válasza:

Neked szerintem alapvető tudásbeli hiányosságaid vannak a rendszer működésével, a fileokkal és átadnánk parancssorral kapcsolatban. Amíg ez nincs meg, addig ne akarj programozni. Holnap megnézem a videót, de szerintem te a teljes promptot beírtad, pedig csak a g++ filenev kellett volna. Eleve az A: meghajtó a floppynak volt fenttartva, ami már vagy 15 éve nincs egy gépben sem. De gondolom az A: C: D: stb meghajtók működését sem érted.


Neked itt a kályhától kellene e indulnod. Előbb tanulj meg állni, mielőtt futni akarsz.


De ha létrejött az exe és lefuttatva kiírta a helló World-öt, akkor hol a probléma?

2021. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!