Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php-s változó értékét hogy...

Php-s változó értékét hogy tudom átadni egy Javascript változónak, hogy aztán tovább dolgozhassak vele?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

<? $php_var = "teszt"; ?>

<script type="text/javascript">

var js_var = "<?=$php_var; ?>";

//...

</script>

2021. dec. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy a Javascript fájlt (application/javascript Content-type HTTP-fejlécre ügyelj!)/sort a HTML-kódban PHP-ból generálod ki, vagy a PHP-ből a változó nevét és értékét JSON-formátumban (lásd: json_encode() és Content-type: application/json HTTP-fejléc) kiíratod és ezt a PHP-fájlt Javascriptből Ajax-technika (XMLHttpRequest) segítségével lekéred és JSON.parse() segítségével feldolgozod.
2021. dec. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első, köszi szépen, kipróbáltam, és nekem ez kellett:)



A másodikat nem értettem, de nekem bőven elég volt az első válaszoló, mert ki tudtam így nyerni az értéket.

2021. dec. 22. 01:45
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Pedig teljesen érthető volt.


A #1-es hozzászóló az én három lehetőségem közül a másodikat (a PHP-ból a HTML kódba ágyazott Javascript kódsor generálását) mutatta be (ott érdemes arra ügyelni, hogy a kezdő rövid <?= cimke kikapcsolható, így érdemes azt elhagyni: [link] ), illetőleg - no offense, de - eléggé "elavult" megoldás (a jelenlegi trendek arra tendálnak, hogy különítsük el egymástól minél jobban a HTML-t a CSS-t, a Javascript-tet és a szerveroldalt).


Az első lehetőségre mutatok egy példát - HTML:

[link]

PHP (JS):

[link]


A harmadikra is - HTML:

[link]

CSS:

[link]

JS:

[link]

PHP:

[link]

2021. dec. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha egy másik php fájlban van az inputom, amire hivatkoznék a document.getElementById-val, akkor azt eltudom érni valahogy?
2021. dec. 22. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!