Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan gondolkodik egy program...

Hogyan gondolkodik egy programozó?

Figyelt kérdés

Milyen az az analitikus gondolkodásmód? Mert azt mondják aki ilyenformán tud gondolkodni abból lesz igazi programozó, a programnyelv csak eszköz...Hogyan tudom kideríteni hogy jól gondolkozom-e mint programozó, tudtok adni olyan feladatokat amihez csak ilyesmi gondolkodásmód kell a megoldásukhoz?(kódolás nélkül, tehát a programnyelvet nem ismerem..)


Itt az idézet ami elgondolkodtatott:



...Van aki egy élet alatt sem tanul meg programozni. Sokan meg tudnak programozni, mikor elmennek egy ilyen rővid tanfolyamra. Vagyis nekik nem programozni kell megtanulni, hanem egy új nyelv szintaxisát és módszerit kell megtanulni nem programozóként gondolkodni. Programozó attól lesz valaki, ha el kezdi egy adott probléma megoldását programozóként kezelni. Aztán hogy ezt majd milyen nyelven oldja meg az már a következő kérdés. Aki nem tud analitikusan gondolkodni abból soha nem lesz programozó. Még akkor sem, ha megtanulja 3 nyelv szintaxisát.



2022. jan. 4. 12:01
1 2 3 4 5
 1/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
75%
Hanoi tornyait vágod?
2022. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Írd le egy átlagos napi tevékenységedet úgy, hogy azt bárki elolvassa, megértse külön magyarázat nélkül. Nem használhatsz mondatokat, csak 1-1 szót/tevékenység. Aztán bontsd le a tevékenységeket a lehető legegyszerűbb lépésekre, ha valami többször előfordul, azt rendezd be egy halmazba, a halmaznak adj cimkét, és az eredeti leírásban csak erre a cimkére hivatkozz.
2022. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Én inkább a Hanoi tornyait vagy esetleg a gráfokban való minimális útkeresés/legkissebb költségű feszítőfát ajánlanám.


Ha ezekre magadtól tudsz effektív, gyors egyszerű lépéseket kitalálni. (Papír alapú megoldás)


Akkor elmondható, hogy magával a programozói gondolkodással nincs problémád.

2022. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
66%

nem véletlen hívják a nyelvet nyelvnek :)

hiába tudsz oroszul, kínaiul, japánul, ha nincs mondandód nem igaz? meg ugye megérted amit mondok, csak van különbség előadásmódokban is lásd a humoristákat, politikusokat, szóvivőket és az egyszerű kis paraszt embert...mind beszélik a nyelvet, meg is értik javarészt a másik mondandóját, csak ahogy ők fogalmaznak az is sokat elárul


a programozásban a nyelv szintén csak egy nyelv

ha mondjuk magyarul beszélnék az atomfizikáról lehet megértenéd a szavakat, még a kifejezéseket is, de mégsem állna össze a fejedben az egész

na programozásban ugyanez van sokszor, hiába tudjuk olvasni a kódot valahogy mégsem áll össze a kép teljes egészében és ez főleg a tudás hiánya miatt


vegyünk egy egyszerű példát, ott a singleton ami azt jelenti, hogy egy adott példányt használunk, csak egy lehet belőle, viszont, ha te nem ismered ezt a mintát, akkor a kódban látva a kódot megérted, csak a mögötted indokokat nem


de vajon értetted azt amit az előbb írtam? hisz talán nem is vagy programozó (akár jó, akár semmilyen)


tehát a kódolás mellett elég sok dolog van amit ajánlott, érdemes ismerni, tudni, betartani! a gondolkodásmód ebből adódik, mármint ezekre az ismeretekre épül


logikusan kell tudnod gondolkodni


ha nem vagy jó matekból még lehetsz jó programozó, csak nem azon a területen ahol erős matek kell

programozóként tudnod kell a nagyobb feladatokat, kisebb feladatokra bontani és újra és újra

nem csak szétszedned kell tudni, hanem összerakni is

meg kell értened valami működését, logikusan végig gondolni lépésről lépésre mi hogyan működik benne, vagy épp ha most hozod létre, akkor hogyan fog működni benne


ha mondjuk szeretnél egy útvonalkeresést csinálni, akkor egy arra alkalmas algoritmust keresel

de talán az egyik leggyakoribb példa ami programozásban előfordul az a sorba rendezés, youtubeon találhatsz videókat arról, hogy különböző algoritmusok hogyan rendezik az adatokat és mennyire gyorsak a többihez képest (itt egyszerűen vizualizált dolgokról van szó, nincs magyarázat, meg hasonlók)


van egy kód ami lassan fut, akkor végig kell tudnod menni rajta és megkeresni mi az ami miatt lassú, de ehhez át kell látnod, meg kell értened a logikáját


ha meg te hozol létre sajátot, akkor ott arra kell figyelned, hogy a kritikus dolgok jók, gyorsak legyenek

2022. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Ezt a mondatot sajnos nem értettem, pedig próbálkoztam:


"Én inkább a Hanoi tornyait vagy esetleg a gráfokban való minimális útkeresés/legkissebb költségű feszítőfát ajánlanám."



A többiek köszi

2022. jan. 4. 12:37
 6/44 A kérdező kommentje:

Aha a hanoi tornyait megtaláltam.

Gondolod elég ezen a kis eszközön gyakorolni?

2022. jan. 4. 12:52
 7/44 A kérdező kommentje:
#2 Mely ilyen napi tevékenységet tudnánk halmazba rendezni?
2022. jan. 4. 12:58
 8/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#6 A Hanoi tornyai nem igazán "kis eszköz" ,millió informatika hallgatónak okoznak vele PTSD-t. De joggal.


[link]

Itt találod a részletes megoldást.


Ha ezt és az ilyen típusú gondolatokat megérted és szereted akkor jó programozó válhat belőled.


Természetesen ez nem feltétele hiszen kóder mindenkiből lehet, ugyanakkor szerintem egy jó támpont.

2022. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Köszi. Én már a tömböknél elakadtam lánylétemre. Már maga a szó is hogy töm meg bök. Persze tudom hogy mást jelent. Olyan mint egy rendezett kosár, amiben hivatkozhatunk az egyes elemeire, az elemek pedig egy rendszer valemely változójának az értékei. Jól mondom? Csak nem értem igazán mert nem értem ennek a gyakorlati hasznát egy gyakorlati példában. Mert hiába írja nekem a könyv hogy nekem nem kell 100 változót létrehozni a hőmérsékletről nekem ez eszembe sem jutott hogy ezt tegyem.
2022. jan. 4. 14:12
 10/44 anonim ***** válasza:

Ezért érdemes projekteket csinálgatni, mindig az adott szintednek megfelelően, hogy tudd értelmezni az elméletben tanultakat.

A tömb fontos adatszerkezet, már csak azért is mert a listával szemben elég gyorsan bejárható és könnyen kezelhető adatstruktúra.

De ez még messze az alap, a komplexebb adatszerkezetektől(mint a bináris fa vagy gráf)de azok megértéséhez, ill. együttes használatához fontos.

Hozzátéve hogy ez csak egy része a programozásnak, ezen túl algoritmikus gondolkodás nagyon fontos, ill. a következetesség, átláthatóság stb.

2022. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!