Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elegendőek a kurzusok a...

Elegendőek a kurzusok a programozói munkalehetőségekhez?

Figyelt kérdés
Jelenleg fizikai munkát végzek, de szeretnék váltani, a webdesigner, vagy front end developer munkakörök érdekelnének. Sajnos nincs főiskolám, csak egy mezei érettségim, és nem is nagyon értek ezekhez a dolgokhoz. Viszont láttam egy csomó kurzust az interneten, ahol elvileg megtanítanak ezekre a programokra, ami jelen esetben vagy a WORDPRESS vagy egy HTML CSS JAVASCRIPT kombó, még nem tudom, melyiket érdemesebb, nem értek hozzá. És a végén kapsz tanúsítványt, hogy értesz hozzá. Azt szeretném kérdezni, hogy egyáltalán van-e értelme elvégezni ilyen kurzusokat, és ha igen, melyiket ajánlanátok inkább? Vagy felesleges pénzkidobás az egész, mert mindenhova fősuli kell, meg sokéves gyakorlat, ami nekem sajnos nincs? Köszi.

2022. jan. 4. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, hogy mit ertesz programozoi munkalehetosegek alatt. Valami falusi kkv-hez pl. siman felvehetnek ilyen tudassal.
2022. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Alapvetően informatikai szakemberből KU*VÁRA HIÁNY van. Az egyetemről kikerültek is használhatatlan tudással jönnek ki, mert nem napra készek azaz jelenleg megkövetelt eszközöket és technológiákat nem ismerik. Nem arról beszélek, hogy valaki ismeri a JavaScript-tet, hanem a vállalati környezetben való dinamikus fejlesztéstől áll távol.


Ennek az enyhítése miatt jött létre pl. a GreenFox és a többi iskola. Ezeket meleg szívvel ajánlom, két kollégám van akik ott végeztek és 2év elteltével + aktív tanulással már hozzák azt a szintet, amire 1millió bruttót (665.000 nettóban) simán elkérhetnek.


Szóval hajrá. Nem pénz kidobás, ha komolyan veszed és önnön magadtól is tanulsz. Amúgy FrontEnd-esek (Angular, React, Vue) és Java fejlesztőket keresnek igazán.

Én csak a két ünnep között csak 4 HR-est küldtem el, hogy nem aktuális a pozíció váltás.

2022. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

"Az egyetemről kikerültek is használhatatlan tudással jönnek ki, mert nem napra készek azaz jelenleg megkövetelt eszközöket és technológiákat nem ismerik."


Na, húzz el a retekbe.

Közöd nincs ahhoz, ami ezzel a területtel kapcsolatos. Minek nyomod ezeket a marhaságokat?

2022. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, ne higgy ennek a suttyónak. A green fox is meg a többi is csak lehúzás. Pénzt akarnak keresni, levesznek és amit nyújtanak cserébe, az semmi.

Green fox papírkát seggtörlésen kívül másra nemigen lehet használni.


Ez a szutyok meg, aki itt hazudozik, felejthető maki csak. Aki ilyet képes hazudni, hogy négy hónap alatt megtanít a green fox, de az egyetem három-négy év alatt nem, az már tuti, hogy segget is nyalt.

2022. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Srááácok, ne veszekedjetek kérlek, nem éri meg :) Oké, szóval más véleményen vagytok, mint ő, ez eddig oké. Dee akkor mit tudtok javasolni? Érdemes egyáltalán nekikezdenem a tanulásnak így vagy úgy, vagy felesleges strapálni magam, mert minimális az esélye, hogy konkrét végzettség nélkül munkát találok a területen?
2022. jan. 4. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Oké, szóval más véleményen vagytok,


Ez nem vélemény kérdése. Nem akarlak áltatni, így az igazat mondom, nem valószinű, hogy sikerülne elhelyezkedned egy gyorstalpaló papírjával. Azokat sem tudják elhelyezni, akiknek azt igérték, hogy álláshoz juttatják őket.

2022. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 voltam.


"Na, húzz el a retekbe." Nem húzlak le, ez így van. Nekem is van diplomám és ég és föld a tudásom ahhoz képest mikor kikerültem SŐT! mai napig látok új tanulandót. És vagyok már 4 éve a pályán. Már bocsánat!


"Közöd nincs ahhoz, ami ezzel a területtel kapcsolatos" Jah, hogy jobban ismersz? Bocsánat! Én kérek elnézést! :)


"Green fox papírkát seggtörlésen kívül másra nemigen lehet használni."

Abban igazad van, hogy nem akreditált képzés, hanem magáncég. De! Itt agy nagy DE! Ha valakit elismernek, annak van ereje. Ismerős az, ha azt mondják, hogy "van hírneve a szakmában"? Nah a GreenFox és a CodeCool, szegeden a FlowAcademy letették az asztalra a kompetenciájukat. Nem egy embert ismerek aki 5 hónapos tanfolyam után felvették Juniornak.

Mondom, a csatomban van két GreenFox-os akik azóta seniorok! Egyik volt jogász a másik bolti eladó volt.


De én azt mondom, ha magadban nem hiszel, akkor felesleges neki állni. De ne mást húzzál le a szintedre.

2022. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
csatomban - csapatomban
2022. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Alábbiakat idézem:


Én már elvégeztem egy tanfolyamot a Green Fox -nál. Személyes tapasztalatom az, hogy ide mindenkit felvesznek aki hajlandó kifizetni a tandíjat. A beugró teszten tényleg csak a számítógépes analfabéták buknak meg. A tanfolyam alatt annál többen. Van olyan osztály ahol a tanulók fele nem megy át az első vizsgán. Javarészt a mentorok hozzá nemértése miatt, vagy azért mert a mentorok nem foglalkoznak eleget a tanulókkal mert nincs rá idejük. Emellett vannak azok akikről az első nap látod, hogy nem nekik való, de felvették őket azért mert fizetnek.


A tananyag nem rossz bár az elméleti rész ingyenes YouTube videók gyűjteménye, a gyakorlati feladatokat meg kisebb nagyobb (többnyire kisebb) módosításon átesett ingyen elérhető feladatok gyűjteménye. Szóval a Greenfox nem sok értéket ad hozzá a feladatokhoz. (Vannak olyan feladatok ami hibásan vannak megadva, mert arra nem volt még idejük, hogy átnézzék a saját munkájukat.)


A tanfolyam után jön az igazi szopó roller, az amikor 3 hónapot vársz arra, hogy elhelyezzenek. Az én évfolyamomban kb a tanulók 10% ment el fejlesztőnek Greenfox-on keresztül.


Volt olyan IT-s közvetítő aki kerek-perec megmondta, hogy boot campes ember nem kell, mert azok nem tudnak semmit.


Szóval ha még nem kezdted el, de tervezed, akkor inkább keress másik sulit, vagy ingyenes online anyagokat. Rengeteg van, a Greenfox is ezeket használja!

2022. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!