Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amikor programozni tanulsz...

Amikor programozni tanulsz akkor hova jegyzetelsz?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy jó lenne valahogy jegyzetelni amikor elolvasok egy dokumentációt vagy megpróbálom memorizálni azt, hogy mit hogy...


Eddig úgy tűnik idegesítő ha egy Word-doksiba írok.


Egy nagy kockásfüzet jobb választás lenne?

Neked mi vált be?



2022. jan. 4. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálom a kódot és inkább megértésre megyek semmint a magolásra. Ha értem, hogy működik, akkor bármikor létre tudom hozni.
2022. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Word dokumentum utána max kinyomtatom és arra írok kézzel. Sajnos sokkal gyorsabb egy képernyőfotot csinalni, kiemelni kep szerkesztovel a fontos reszleteket vagy rairni, mint ezt fuzetbe vezetni.
2022. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én füzetbe szoktam lefirkálni a lényeget első olvasásnál


de nem feltétlenül azért hogy utána onnan lessek, nekem így picit jobban rögzül


utána meg amit írtak, kódot nézegetek.

2022. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam jegyzetelni, hanem szinte rögtön ki is próbálom, amit elolvasok, így sokkal jobban rögzül. Több napot is elszüttyögök egy-egy fejezettel, ha az kell, illetve a fontosabb doksikat többször is végigolvasom.
2022. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ... a programozás tanulás legelején kipróbáltam, majd szórakoztam a kóddal.


Most már nagyon nem tanulok "új" dolgokat. Kb ugyan azokat a dolgokat tanulom meg más sytaxissal.


Ott meg leginkább menet közben rám akadnak a dolgok.


Pl.: Javáról áttérek Kotlinra, akkor nem gyakorolgatom, hogy kell for loopot csinálni vagy egyszerű tömböt inicializálni. Amikor kell rákersek, látom, implementálom majd megjegyzem. Ha nem maradt meg a fejemben legközelebb is rákeresek.


Adott könyvtárak használata is ilyen.


Pl.: Most Javascriptel néztem, hogy kell websocketet használni és csak ránéztem hogy kell majd csináltam. Nem memorizálom pontosan milyen függvényeket kell meghívnom rajta. Ha sokat használom úgyis rám ragad, ha nem akkor meg minek tanuljam meg?

2022. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Github-ra rakom fel a jegyzeteimet.
2022. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!