Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha, programozó szeretnék...

Tibor.horvath kérdése:

Ha, programozó szeretnék lenni, a bootcampek a legjobb esélyeim?

Figyelt kérdés
Mármint remekül hangzanak: nem kell azonnal fizetni, csak miután elkezdtél dolgozni, oh és munkát is találnak neked. Quora-n kb. mindenki azt mondja hogy ez csak egy nagy scam. Tényleg az? Van itt valaki akinek bevált?

2022. jan. 4. 23:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Konkretan melyik vootcampre mondjak h scam? Tudsz kuldeni linket? Egyebkent ha szintaxist akarsz tanulni egy nyelvhez, akkor nem rossz a bootcamp, de programozni nem itt fogsz megtanulni
2022. jan. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Bootcamp is "jó lehet", de nem hiszem, hogy azzal vannak a legjobb esélyeid.


Bootcampek egy szinte semmit nem érő gyorstalpaló képzések, amik semmit sem garantálnak maximum nagyon alja munkákat és azt nem 100%ra.


Mondjuk egy egyetemi képzés már ad egy alapot és garanciát.


BME VIK szülői fórumon mutattak adatokat még, hogy mennyi a kezdő fizetése átlagosan az ott végzett diákoknak szakokra bontva meg hogy a jelentkezők hány százaléka helyezkedik el rögtön a szakirányukon belül.


Ez a szám 97% körül volt ha jól emlékszem.


A kezdő fizetés meg nettó 300 körül.


Ez szerintem sokkal hitelesebb "garancia", mint amit a bootcampek adnak.


Plusz ezzel jár a megszerzett tudás, mérnöki titulus és jóval több lehetőség.

2022. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

Pár éve kevesebbért, de nem a mostani 2 milliós árért végeztem el, a nagyobbik egyikénél. A Mentor(ok) szakirányú végzettség vagy tapasztalat nélkül, eddig csak a bootcampen volt IT munkahelye, mint oktató. Szigorúan csak tananyagra tudtak válaszolni, mert nem dolgoznak éles projekten.

HR ugyanaz a szint, mint az ingyenes fejvadász. Megteheti, hogy hetekig nem közvetít ki, nem válaszol a kérdéseidre. Nálunk nettó 220-ért is ment el a top5 végzettbōl. Kifejtették, vagy elfogadja az állást, vagy egyben visszafizeti a képzés díját. Br. 450-et ígérnek a mai napig, minden velük készített interjúban. Nem kötelezō azzal elhelyezniük, amit tanultál programnyelvet. Legyen Python programozót ajánlanak fel, de náluk pl. C#-t tanultál és fizettél érte.

Nem ér többet, hogy most államilag akkreditáltként hirdetik. A munkáltatók úgy érezték sokszor, ōk tesznek szívességet, hogy foglalkoztatnak. Hiába költöd rá 1-2 évnyi fizetésed.

Mai napig ez a szakmám, de nem tudtak abban a programnyelvben munkát felajánlani (partnercégek miatt), amiért fizettem. Így a piacon magam kerestem munkát.

Végül, a családosokat nagyon ki tudják használni, mert kevesebbet ugrálnak bármiért.

2022. jan. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
Egy sima bootcamp is többet ér, mint egy egyetemi képzés. A legjobb viszont, ha be tudsz kerülni valamelyik multicég akadémiájára.
2022. jan. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

A legjobb esély mindig az egyetem, mivel ott egy erős alapot adnak és arra kezdenek el építkezni.

A bootcamp-nél nem adnak alapot, csak hozzád vágnak egy nyelvet, amivel általában sokra nem megy az illető, mivel utána meg magától kell mindent hozzátanulnia.


#4

"Egy sima bootcamp is többet ér, mint egy egyetemi képzés."

Ezen jót röhögtem. :D

2022. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2%
#5 Pedig sírnod kérne. Ez nem a bootcampek érdeme, egyszerűen a magyar közoktatás ilyen minősíthetetlen sz.r. Persze mit is várunk, mikor egy egyetemi tanár fizetése még egy juniorét se éri el? Nyilván az marad tanítani, aki valamiért szeret (kb 10-20%), meg a selejtes hulladék aki senkinek nem kell. Tetszik vagy se, aki a szakmában dolgozik pár éve az nem fog egyetemi képzést ajánlani, mert minősíthetetlen fos.
2022. jan. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nagyon sok a tévhit és hamis információ a bootcampekkel kapcsolatban.


Azonnal válthatsz szakmát:

- Nem, egyáltalán nem. Egy karrierváltás legalább 1, de inkább másfél éves folyamat. A bootcamp-es hallgatók többsége legalább fél évig még nem talál munkát. Csak ezt nem hirdetik magukról.


Milliós fizetések:

- Nem, a milliós fizetést a legjobb szakemberek kapják. Te, egy bootcamp elvégzése után egy ágyútöltelék leszek csak a HR számára akikkel meg lehet oldani létszámbeli problémákat. A nettó 300 ma már inkább nettó 240, de láttam nettó 180 ezerért is dolgozni bootcamp-es frontend fejlesztőket.


Nem kell egyetemi diploma:

- De kell. Bármilyen csak legyen. Én dolgoztam olyan senior fejlesztővel aki jobb volt, mint a többiek, mégis csak úgy emlegették, hogy "a srác aki asztalos volt előtte". Bármilyen szakterületen, szakmában is vagy, egy idő után kell az egyetemi diploma, hogy ne te legyél az ágyútöltelék, az olcsó munkaerő, hogy feljebb tudj lépni. Két kezemen nem tudnám megszámolni, hogy hányszor láttam olyat, hogy valami fiatal tehetség hogyan előzött be üstökös módjára olyan embereket a ranglétrán akik már évek óta a szakmában voltak pont azért, mert ő valami menő egyetemről jött. 30 fölött ha nincs diplomád, bármilyen is, észre fogod venni a különbséget amikor munkahelyet váltanál, amikor fizetésemelést kérnél, amikor előléptetésre vársz stb.


Az egyetem nem jó semmire:

- De, nagyon is. Csak nem az iskolapadban kapod meg hanem a kapcsolatok révén. A legjobban fizetős programozói állásokat úgy kapod meg a pályafutásod elején, hogy ismersz valakit az egyetemről aki be tud ajánlani, aki be tud vinni, akivel esetleg céget tudtok alapítani. Az egyetem legnagyobb előnye a kapcsolati háló. Lehet, hogy csak 40 évesen fogod kiaknáni mert a veled szemben ülő felvételiztetővel egy csoportban voltatok. A lényeg, hogy ki lehet bírni azt a pár évet. Később nagyon is jól fog jönni.

2022. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

#6

Nem tudom te hogy vagy vele, de én az ökörségeken nevetni szoktam.

De szívesen elmondom, hogy miért nem igaz, amit megálmodtál.


"Persze mit is várunk, mikor egy egyetemi tanár fizetése még egy juniorét se éri el?"

Akik jelenleg tárgyakar visznek, azok rendszerint már legalább 20 éve végzett oktatók, amikor a fizetés még jó volt.

Akkor pedig tehát votl anyagi motiváció is.


"Nyilván az marad tanítani, aki valamiért szeret (kb 10-20%)"

Kérlek erre a kijelentésre hozz kutatást, hogy ilyen arányról beszélünk és nem mondjuk 50-60% vagy 90%-ról.


"meg a selejtes hulladék aki senkinek nem kell"

Igazából ezt pont nem igaz.

Ha tudod, hogy mi jelenleg az a helyzet, akkor tudod, hogy a selejtes hulladék lép le először, miután befejezte a képzést.


Továbbá az egészre reagálva. Egyáltalán nem látod át a helyzetet, ha te azt képzeled, hogy a legtöbb oktatónak pont ezen a területen kizárólag egy bevételi forrása van. A legtöbb esetben egy csomó oktatónak még saját cége is van, nem ritka, hogy azon a területen, amin tanít.

Akik megkérdőjelezhetőek azok max a gyak- és labvezek, de ők ugye tárgyat még nem visznek, így az oktatás színvonala nem olyaan mértékben függ tőlük.


"Tetszik vagy se, aki a szakmában dolgozik pár éve az nem fog egyetemi képzést ajánlani, mert minősíthetetlen fos."

Ennek semmi köze a szakmában dolgozáshoz. Olyan kijelentéseket tettél, amiket nem tudsz bizonyítani, mivel hasraütésszerűen mondtál számokat.


Továbbá nem bizonyítottál semmit, mivel még ha minden szó igaz is, amit mondasz, akkor is csak az egyetemi képzés minőségéről beszéltél és semmit nem mondtál, hogy ehhez képest miért jobb a bootcamp, ahol pont hogy a "hulladék" szokott tanítani.

Rendszerint frissen végzett, gyorsan sok pénzt szerezni akaró, de dolgozni nem akaró emberek.

Személyszerint tuduk embert mondani, aki épphogy elvégezte az egyetemet és egyből bootcamp-et alapított.


De ha nem is a hulladék, akkor is azokról van szó, akik ebben az oktatásban végeztek és szerezték meg tudásukat.


Az pedig külön vicces, amikor úgy beszélünk szar képzésről, hogy bizonyos területeken még világelső csapatunk is van.

[link]


Az a helyzet, hogy a szakmában töltött éveid elvakítottak és fogalmad sincs, hogy mi megy az egyetemeken, bootcamp-eken.

Mellesleg még azt sem tudom, hogy ez a kijelentés miből jön: "szakmában dolgozik pár éve az nem fog egyetemi képzést ajánlani"

Ez igaz rám, viszont én is egyetemi képzést ajánlok, sőt a kollégáim közül nem is ismerek senkit, aki veled egyetértene, pedig az egyik világvezető multinál dolgozom, és ha ez nem lenne elég más multiktól is ismerek embert, de sosem találkoztam azzal, amit te itt próbálsz nekünk eladni.

2022. jan. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
A 6-os jól írja. Van diplomám, de az csak arra jó, hogy ahol még mindig kérik (szerencsére egyre kevesebb helyen), ott fel tudjam mutatni. Egyetemen gyakorlatilag semmi használhatót nem tanítottak. Elméleti anyag rengeteg volt, de azt szó szerint kérték vissza, nem törődve azzal, hogy megértettük-e, és persze gyakorlat híján a legtöbben nem értettük meg. Programozásból ellenben olyan szintig jutottunk, hogy megtanították, mi az az elágazás meg a ciklus.
2022. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

#9

Te meg már másról besézlsz, mint a #6-os. Ő arról beszélt, hogy amit tanítanak, azt szarul tanítják (kb. szószerint ezt írta), te pedig arról, hogy nem azt tanítják, ami neked szerinted hasznos.

Azért különbözik, mert ha mást tanítanak, akkor azt még taníthatják jól.


Mellesleg az, amit te elvársz, az sosem volt az egyetem feladata, és ezt el is mondták, legalábbis a BME-n és az ELTE-n tudom, hogy van oktató, aki elmondja.

Az egyetemnek nem az a feladata, hogy bemagoltasson valamit, vagy nagyon elmélyítsen téged a programozásban, hanem egy gondolkodásmód átadása a feladata, és ezért hiszed, hogy nem ér semmit.


Ha nem mentél volna egyetemre és helyette mondjuk magadtól tanultál volna, akkor nem tartanál ott, ahol most. Ezt pedig azért tudom, mert nem kevés embert tudok, aki ezt csinálta. Már gimi alatt elkezdett programozni és utána magán vállalkozóként programozni, mellette gazdasági szakon tanult. Az eredmény az lett, hogy ha komplexebb dolgot kell csinálni, akkor a diplomás programozó ismerőseihez fordul, mivel hiányzik az a logika, amit az egyetem ad át.

És ez az, amihez egy bootcamp kevés.


Neked nem adatszerkezeteket kell fejből ismerned, nem a java-t kell kívülről fújnod, mert bármikor jöhet egy új nyelv, egy új technológia, és annak gyors elsajátítása az, amit az egyetem átadott.

2022. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!