Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fejlesztőként számodra látvány...

Fejlesztőként számodra látványos/világos, hogy a te Scrum Mastered mit ad hozzá a csapathoz?

Figyelt kérdés
Bár nem olyan rég óta dolgozom a szakmában, számomra mindig átlátható volt, hogy a PO és a többi fejlesztő mit tesz hozzá a közös munkához. De a sok Scrum Master közül a környezetemben igazából csak egy olyan volt, akiről láttam, hogy valójában aktívan dolgozik a projekten. Mit csinál egy Scrum Master a Scrum meetingen kívül? És hogyan mérhető, hogy ő jól dolgozik-e? Minket fejlesztőket mindenféle számokkal mérnek, mi hogy mérjük fel, hogy a Scrum masterünk hozzájárul a csapat sikeréhez?
2022. ápr. 8. 18:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt még hozzátenném: mennyire fair, hogy ők annyit keresnek, mint a fejlesztők?
2022. ápr. 8. 18:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan ertem mirol beszelsz, komolyabb cegeknel eleve nincs scrum master nevu teljes munkaidos pozicio.
2022. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nálunk 40 órásak, csak nem egy csapatuk van.
2022. ápr. 8. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen ismeretlen számomra is ez a jelenség, a scrum ceremóniákat vagy a program manager, vagy az engineering manager, vagy valaki a csapatból vezeti. Így értelemszerűen nem is tudnak ugyanannyit keresni, mint a fejlesztők, mert nincsenek. De ez így van gyakorlatilag a legnagyobb tech cégeknél is, megnézed pl. a Google vagy a Meta több ezer nyitott poziját, megkockáztatom, hogy egy darab "scrum master" nem lesz köztük.
2022. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké, de nem erről szólt a kérdés.
2022. ápr. 8. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Dolgoztam már pár helyen. Fejlesztő vagyok, de amúgy certified scrum master. Én azt látom, hogy a scrum master pozíció a legtöbb cégnél nem azt takarja, amit kéne neki, hanem egyfajta csapattitkárt, aki meetingeket szervez, ticketeket nyit meg hasonló. De a scrum master pozíciónak nagyon nem ennek kéne lennie.
2022. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"mennyire fair, hogy ők annyit keresnek, mint a fejlesztők?"


Mennyit? Lehet alul vagy fizetve és azért gondolod, hogy annyit keresnek.

2022. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Scrum Master nálunk, inkább "csapatot fejleszt". Mint egy karmester a kórus/hangszeresek elött. Minden sprint után felméri ez ezen a sprint-ben tapasztalt érzelmeket. Azaz hogy éreztük magunkat e sprintben, mi volt a frusztráció és annak oka. Nem maga a technológia az érdekes.


Célok kitűzése, 1-3-6-12 hónapokra előre. Mit akarunk megvalósítani csapat szinten. Ide értem, egy library fejlesztését vagy akár csapat szinten előadás tartás valamilyen témákban. Majd 3 hónap elteltével megvizsgáljuk, hogy a cél teljesült-e, ha nem miért nem.


Nálunk a PO, projektet vezeti és taskokat vesz fel, addig a SM taskok nem hatásköre, hanem inkább humánusabb oldalról közelíti meg.

2022. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nalunk a scrum master az a fejleszto lett, aki hajlando volt vegigcsinalni a scrum master kurzust. Ugyan ugy fejleszt, mint barki mas, az o szerepe a meetineken csak annyi, hogy vezeti a ceremoniat.
2022. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

@6: "De a scrum master pozíciónak nagyon nem ennek kéne lennie."

A scrum az egyfajta agile implementáció. Szigorúan ragaszkodni egyfajta scrum definícióhoz már önmagában az agile szellemiségével ellentétes, hiszen "Individuals and interactions over processes and tools". <- ez az agile manifesto elso sora.

2022. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!