Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségi Python nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos elég későn jöttem rá, hogy itt az ideje jelentkezni egyetemre, így összesen 3 hónap alatt kell felkészülnöm az érettségire a

felvételi pontok miatt, amiből már csak 1 hónap áll a rendelkezésemre. Nem informatikában szeretnék továbbtanulni. Csak az érettségit kéne legalább 65-70%-ra teljesítenem. Készülök február közepe óta, de sajnos a programozás része eléggé kifog rajtam. Mit ajánlotok, hogyan tudnék a leghatékonyabban felkészülni rá? A pythonidomár oldalon található leckéket tanulom, de úgy érzem túl kevés időm van arra, hogy mindent megtanuljak. Mit tanácsoltok, honnan tanuljak emelt informatikához elegendő programozást érettségiig?



2022. ápr. 11. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

keress egy viszonylag kompetens magántanárt


ez a legbiztosabb

2022. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Keress meg egy magántanárt. Sokat fog segíteni.
2022. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Nyugi, majd jövőre sikerül.
2022. ápr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

"Sajnos elég későn jöttem rá, hogy itt az ideje jelentkezni egyetemre"

Te dolgod... jobb később, mint soha.


"így összesen 3 hónap alatt kell felkészülnöm az érettségire"

A lófaxot.

Az érettségi 4 (sőt, tágabb értelemben véve 12) év tudásáról szól, és nem arról, hogy te pát hét alatt mit tudsz benyalni.


"Nem informatikában szeretnék továbbtanulni"

Akkor mi a frászfenéért teszel emelt szintű érettségit belőle? Tegyél olyanból, ami a leendő szakodhoz kell. Ingyen pluszpontban meg ne reménykedj, az informatika nem az a terület, ahol nulla előismerettel elérheted a négyest.


"úgy érzem túl kevés időm van arra, hogy mindent megtanuljak"

Nem mindent kell megtanulni. Nem nyelvet tanulunk, hanem programozást. A nyelv csak egy eszköz.


"Mit tanácsoltok"

Azt, hogy ilyen hozzáállással legyél inkább gyári munkás, kukarakodó, netán gázóraleolvasó. Felesleges még jobban rontani az amúgy is siralmas felsőoktatás színvonalát. Nulla igyekezet, nulla felelősségtudat... inkább tényleg menj el utcát söpörni, mindenki jobban jár.

2022. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
#4 egy kicsit offense voltál. Az egyetemekre (attól függ melyikre) könnyű bejutni. A neheze onnan kezdőik, mert bent is kell tudni maradni. :)
2022. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

#5 Igen, az voltam. Azt gondolom, hogy az oktatásban eltöltött 5, és az informatikai szakmában eltöltött 15 év után már lehet markánsabb véleményem.

Régebben vállaltam felkészítést informatika érettségire, illetve egyetemi programozás vizsgákra. Ez már nem véletlenül múlt idő. Ugyanis közel 20 év alatt egyszerűen elegem lett abból, hogy a jelentkezők 95%-a mádfél hónap alatt akarja a világot megváltani. (A többségük pedig még ebben a kicsinyke időben sem hajlandó a szabadidejéből tanulásra áldozni.) Aztán persze jön a mocskolódás, hogy hülye a tanár, sz..rul tanított, egyébként is egy gyökér, meg biztos csaltak a javító tanárok, meg stb, stb. A frászt! Csak tanárok/informatikusok vagyunk, és nem csodatévő varázslók. Egy egyetemre készülő felnőtt embertől meg elvárnám annak megértését, hogy ez nem másfél hónapról szól. Ha mindent meg lehetne oldani 1-2 hónap felkészüléssel, akkor a középiskola nem 4×180 napig tartana, hanem két hónapig. Aztán ha be is jut az egyetemre, akkor meg szenvedni fog, mert gyakorlatilag nincs alapja. Aminek vagy az lesz a következménye, hogy akinek lenne esze, azok előrehaladását fogják vissza, mondván meg kell alapozni a teljesen tudatlanok tanulmányait is, vagy ahol meg ezt nem vállalják be, ott megint csak az intézmény lesz a f..s, hulladék, stb, mert "érthetetlen minden".

Aztán ha meg nagy nehezen elvégzi mégis, kegyelemkettesekkel, meg triplázott kollokviumokkal, nagy valószínűséggel egy lesz azon sok ember közül, akiknek a valódi tudása nullához konvergál.


Programozni nem lehet megtanulni 1-2 hónap alatt. A nyelvi elemeket be lehet nyalni, esetleg mechanikusan be lehet tnaulni pár típusfeladatot, de igazából az ehhez szükséges gondolkodás- és szemléletmódot kell elsajátítani, az pedig nem hónapok, hanem évek kérdése.


Azt meg továbbra sem értem, hogy miért kínozza valaki magát egy olyan tantárggyal, amivel semmit nem akar kezdeni, és mélyen szinten aluli belőle a tudása? "Buliból" persze meg lehet csinálni, de akkor nem hinném, hogy itt írkálna, félig kétségbe esetten.


Ettől függetlenül sok sikert kívánok, RENGETEGET gyakorolj, napi szinten minimum 4 órát, heti legalább 4 napon, és az alapoktól haladj lassan a komolyabb dolgokig! Ha nem találsz feladatokat, akkor találj ki magadnak! És akkor lépj tovább, ha már egy adott téma hibátlanul megy!

Az érettséginek pedig elég nagy része szövegfeldolgozás. Erre feküdj rá! Általában már azért is jár pont, ha meg tudod nyitni a belementi fájl, és képes vagy belőle adatot olvasni. Illetve az így beolvasott adatokkal kell általában különböző statisztikai számításokat végezni. Alapalgoritmusok, programozási tételek, összegzés, eldöntés, kiválasztás, kiválogatás, ilyesmikre keress rá!

És gyakorolj nagyon sokat!

Javaslom, hogy a programjaidat először papíron tervezd meg! Nagyon rossz gyakorlat, hogy az ember egyből nekiesik, főléeg egy összetettebb feladat esetében. Bontsd elemi részekre, és egyszerre csak egy elemi részre koncentrálj!

2022. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Az infó emelt érettségi rettenetesen egyszerű.


Youtubeon van sok videó, ahol végig mennek érettségi feladatokon.


Konkértan ha végig mész 10-10 ilyen videón, akkor megérted és begyakorlod úgy az anyagot, hogy lazán hozni tudod a 100%-ot. Minden feladatból.


Ez alól kivételt képes az programozás meg a HTML, de a HMTL is nagyon egyszerű és szerintem lazán megtanulható 100%-os szinte 1 hét alatt.


A programozás a nehezebb, de szerencsére azok is sablon feladatok tehát nem kell igazán egyedi dolgokat alkotni és gondolkozni, így ezt is nagyon könnyen meglehet tanulni, de sok embernek a programozás elsőre érthetetlen és picivel macerásabb ráállni, de lazán hozható. Ide sem feltétlenül kell tanár.


A szóbeli nálam úgy lett majdnem max pontos, hogy előtte pár nappal töltöttel le egy random oldalról a kidolgozott tételeket (pár évvel az előtti tételek), majd 2 nap alatt betanultam őket.


Szóval nem kell megilyedni, nagyon egyszerű az érettségi.

2022. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg ha infó érettségi kell, gondolom valamilyen infós irányba indulsz el.


BME VIK Mérnökinfón kb 1 lab anyagnak felel meg egy érettésgi szintű programozásos feladat, ami mondjuk van 2 heted felkészül.

(persze, nem tökéletes a párhuzam, mert teljesen más feladatok vannak, de anyag mennyiségre hasonló)


Szóval majd egyetemen ennél amúgy is jóval nagyobb tempóban kell majd bonyolultabb dolgokat tanulni, így tényleg nem nagy akadály az érettségi.


A magántanárok meg szerintem picit lelassítanak, mert akkor nem vagy rákényszerűlve, hogy igazán gondolkozz a problémákon és így csak heti 1x kerülnek megválaszolásra és lehet a válasz is felkelt még egy problémát a fejedben. Meg persze mindez olyan szintű anyag, amit bárkinek megkéne tudni tanulni otthon egyedül.

2022. ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

"Javaslom, hogy a programjaidat először papíron tervezd meg!"


Ezt adom. Erre megy a like. Kolléga nem úgy értette, hogy papíron kódolj, mert azt nem tudod tesztelni. Hanem folyamatot. Kockákkal és nyilakkal. Mely adat hol lesz és miért itt.

Akár gondolatjelekkel, ha adatbázist nézzük. Majd a rekordok típusa egy másik kérdés, hogy az string vagy integer lesz majd. Csak a dolgok legyenek a helyén.


ui.: én tollat támogató tableten vagy digitalizáló rajz táblával szoktam így tervezni. lehet törölni is és gépek között szinkronizálni. :)

2022. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Nagyon nagy segítség számomra!


Kedves 4-es válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a válaszod, rengeteg dologban igazad van, értékelem az írásod! Bocsánat, túl keveset írtam az adott helyzetről, ezt most pótolnám:


- 22 éves vagyok, 2018 óta dolgozom, körülbelül fél év kihagyással, 3 és fél év munkatapasztalattal rendelkezem. Kárpátaljáról származom, nem igazán értettem a magyar érettségi rendszerét eleinte, de próbálok felzárkózni.

- Tudom, hogy nem kifogás, de munka mellett elég nehéz és fárasztó már tanulni, de tudom, hogy muszáj és próbálom a legtöbbet kihozni magamból. Benne van a pakliban, hogy nem sikerül majd az informatika érettségi, mert tényleg későn kezdtem el, ugyanakkor nem szeretnék búsúlni miatta, továbbra is szeretném magam fejleszteni és próbálkozni.

- Azért választottam ezt a tárgyat, mert ez az egyetlen, amire talán fel tudok készülni ennyi idő alatt is, hogy elérjem a célom: államilag támogatott képzésre járni, mivel nincs ki eltartson és nem is szeretném, ha eltartanának. Hozzáteszem, mindig érdekelt az informatika világa, nem vagyok belőle 0, foglalkoztam már videóvágással, szerverkészítéssel, photoshoppal, stb.

- Gazdálkodási és menedzsment szakra jelentkeztem egyébként.


Tudom, hogy nem egyszerű az informatika érettségi, a programozás. Tudom, hogy az egyetem pláne nem az. Ugyanakkor azt is tudom, hogy szeretnék fejlődni és tanulni, tudom, hogy ha nem sikerül, tovább fogok próbálkozni. Tudom, hogy nem lehet 3 hónap alatt megváltani a világot, de megteszem a tőlem telhetőt.


Köszönöm,

István

2022. ápr. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!