Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozás: miért nem...

Python programozás: miért nem működik?

Figyelt kérdés

Ha létrehozok egy szótárat:

hibak = {}


És mivel nincs benne semmi, üres nem tudok rajta egy két műveletet elvégezni (del, len)

Feladat(én nem tudom): meg kéne vizsgálni, hogy ha egyántalán van a szótárban valami akkor történjen valami

Ha meg nincs akkor történjen más valami.

Lennel próbáltam:

hibak = {}

hossz = len(hibak)

If hossz < 1:

print("nincs a szótárban semmi")

else:

del hibak


Ez is hibakódot dob tehát arra lehet következtetni hogy létre se hozza a python a szótárat



2022. máj. 11. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
if -re javítsd az If-t
2022. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ez is hibakódot dob tehát arra lehet következtetni hogy létre se hozza a python a szótárat"

Nem.


Ha a kódot rendesen, indentálva (a blokkok bekezdéseire ügyelve) megadod a Python-interpreternek, akkor a 3. sornál akad el, vagyis a szótár létrejön, a hosszát kiszámolja, azaz a feltételnél van a - #1-es hozzászóló már említett - szintaktikai hiba.

2022. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom hossz = len(hibak) csak azért csinálod,hogy megnézd van e valami a dictbe {hibak}-ba ha igen akkor nem kell


hibak={}


if hibak:

print("szótárba van valami")

else:

print("nincs a szótárban semmi")

2022. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!